naglowek_en

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Wernisaż "w niedoczasie" Roberta Procha na rzecz Podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci
Drugie życie choinek
There are no translations available.

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

 
Razem na co dzień i od Święta
There are no translations available.

Ostatnie lata pokazują, że można sobie wyobrazić Święta bez śniegu, ale nie można sobie wyobrazić Świąt… bez siebie. Bo w Święta najważniejsze jest, aby być razem. Dlatego corocznie spotykamy się w naszym hospicyjnym gronie, aby tego doświadczyć, żeby to sobie powiedzieć dzieląc się opłatkiem i czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I to jest ten moment, który na nowo przywraca nam wiarę w pokonanie wszelkich trudności, bez względu na to, jak bardzo się piętrzą.


 
Wernisaż "w niedoczasie" Roberta Procha na rzecz Podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci
There are no translations available.

11 grudnia 2012 roku w restauracji „Warszawa Wschodnia” odbył się wernisaż prac Roberta Procha. W trakcie wieczoru zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać wszechstronność i geniusz prac artysty, którego najnowsze obrazy są wynikiem interpretacji pędu współczesnego życia oraz ludzkich zmagań z coraz większymi oczekiwaniami, które stawią dzisiejszy świat. Stąd najnowsza wystawa nosi tytuł: „W niedoczasie”/ ”Time lags”. Podczas wieczoru zaprezentowano 19 najnowszych prac artysty. Dwie wielkoformatowe prace zostały zlicytowane na rzecz Podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, za co serdecznie dziękujemy.

 

Robert Proch ma 26 lat i jest absolwentem animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego talent przejawia się w różnorodności i zupełnej niepowtarzalności tworzonych przez niego graffiti, obrazów, murali i animacji. Doświadczenia wszystkich podejmowanych dyscyplin doskonale przenikają się w realizowanych kompozycjach. Efektem są prace niebywale estetyczne i wiarygodne, pełne żywych kolorów, dynamiczne. Artysta mimo młodego wieku już ma na swoim koncie liczne sukcesy, a jego prace można podziwiać w najlepszych galeriach na świecie. W Europie artysta od kilku lat współpracuje z niemiecką galerią Marco Schwalbe Intoxicated Demons w Berlinie oraz galerią Jenzen Aalborg w Danii. W tym roku jego prace między innymi można było podziwiać na autorskiej wystawie zatytułowanej „Between dimensions” w galerii Steva’a Lazaridesa, znanej z prezentowania dzieł najwybitniejszych współczesnych artystów takich jak Banksy czy Antony Micallef

 

aukcja_1

aukcja_2

aukcja_3

aukcja_4

aukcja_5

 

Zdjęcia: LEMON FILM STUDIO

 

 

 

 

Look for us:

Facebook Page: 100000757355688 YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: nasza-klasa.pl/profile/31728626

Dziękujemy za 1%

Zakrętaki

do_www

Online donations