naglowek_en
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > News > News 2013
Życzenia PDF
There are no translations available.

Aby nawet w najciemniejszą noc zaświeciła gwiazda dobrych rozwiązań…
Aby nawet w największy chłód ogrzewało ciepło bliskości…
Aby czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przyniósł radość i pokój serc
i pozwolił się cieszyć miłością, bliskością oraz życzliwością i przyjaźnią.
Najpiękniejszych przeżyć, siły i zdrowia z okazji Świąt Bożego Narodzenia


przesyła

Janina Adamczyk

Prezes Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci

 
Wigilia w Hospicjum PDF
There are no translations available.

Nie było śniegu. I tylko śniegu. Wszystko pozostałe było na swoim miejscu: opłatek był, kolędy były, żywa choinka (pachnąca!), karp był, śledzie były, biały obrus i siano też, no i oczywiście Mikołaj. Prawdziwy! Zaproszeni goście, przyjaciele, darczyńcy, nawet telewizja była. A najważniejsze: były dzieci, dużo dzieci, radosnych, szczęśliwych, uśmiechniętych, chociaż chorych, z respiratorami, na wózkach, z przenośną aparaturą do monitorowania funkcji życiowych. Gdzie tak było? Na spotkaniu wigilijnym w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci.

13 grudnia zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych, ich bliskich oraz dla naszych przyjaciół i darczyńców spotkanie opłatkowe, które jest okazją do bycia razem, choćby przez krótki czas, ale razem. Zadbaliśmy, aby dzieci czuły się najlepiej, jak to możliwe. Specjalnie dla nich wystąpili twórcy z Teatru Piccolo, wystawiając spektakl „Bałwankowa Kraina”. Mikołaj hojnie obdarowywał przybyłe dzieci, a wolontariusze dopilnowali, alby nikt nie wyszedł głodny.

A najpiękniejsze były te życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Wzruszone głosy łamiące się czasem jak ten kruchy opłatek… Hospicyjna rodzina była razem, była blisko i ta bliskość pokazała, jak wszyscy tęsknimy za Bożym Narodzeniem. Jak wszyscy tęsknimy za tą radością, której nie mąci nawet choroba.


 
Manufaktura dla dzieci z Hospicjum PDF
There are no translations available.


Łódź serca ma dwa: jedno bije na wieży katedry (dzwon Serce Łodzi),drugie to Rynek Manufaktury. Przez ostatnie miesiące to drugie serce biło nieco mocniej dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Co roku Manufaktura wspiera jedną z łódzkich organizacji pozarządowych. W roku 2013 to wsparcie spotkało nasze Hospicjum, z czego się bardzo cieszymy. Często gościliśmy na Rynku dając możliwość poznania naszej misji: niesienia pomocy najciężej chorym dzieciom z województwa łódzkiego. Gościliśmy tu przy okazji różnych imprez organizowanych w Manufakturze, na Festiwalu Wolontariatu, Dniu Przedszkolaka, na Święcie Niepodległości. Można by mnożyć przykłady... Przy głównym wejściu do Manufaktury stoi osiem żółtych pojemników na plastikowe zakrętki - znak rozpoznawczy naszej akcji "Zostań Super Zakrętakiem" - do której Manufaktura dołączyła się w sierpniu tego roku, wspierając nasze ekologiczne przedsięwzięcie służące realizacji marzeń podopiecznych Hospicjum. Nawiasem mówiąc: odwiedzający zostawili w pojemnikach przy wejściu już przeszło 100 kilogramów zakrętek! Manufaktura zaczyna powoli przyozdabiać się choinkami. Święta coraz bliżej i Łodzianie pośpieszą wkrótce na świąteczne zakupy. Będzie to szalony czas w Manufakturze. Doświadczenie uczy, że w zakupowej gorączce łodzianie nie zapominają o najbardziej potrzebujących i hojniej niż na co dzień dzielą się swoim sercem. Od początku grudnia nasi wolontariusze i pracownicy będą przybliżać odwiedzającym Manufakturę ideę opieki hospicyjnej. Będziemy starali się być w tym czasie, aby zachęcać do wspierania działań Hospicjum, wierząc, że Piernikowa Chatka wypełni się atrakcjami dla najmłodszych odwiedzających i ich rodziców. Nie zabraknie hospicyjnych bombek na choince w Manufakturze, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Bardzo się cieszymy,że Manufaktura chce nas gościć, jest nam niezmiernie miło, że w ten sposób będziemy mogli dotrzeć do serc Łodzian. Odwiedzający z pewnością przed Świętami znajdą mnóstwo inspiracji do wyboru wspaniałych prezentów, którymi obdarują swoich bliskich. Wierzymy, że i nasi pacjenci znajdą się wśród obdarowanych. Już wkrótce szczegółowy harmonogram naszych akcji w Manufakturze. Już dzisiaj zapraszamy do serca Łodzi, tętniącego przedświątecznymi przygotowaniami. 
Przed Świętami – na zielono PDF
There are no translations available.

Co prawda do Świąt zostało jeszcze sporo czasu, ale pewne przygotowania można już rozpocząć. Bo zawsze jest co robić. Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 35 w Łodzi skorzystali z okazji, aby przed Świętami nauczyć się własnoręcznie robić ekologiczne ozdoby choinkowej oraz przekonać się, że choinka może świecić dzięki „energii rowerowej”.

28 listopada 2013 r. Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała w Manufakturze warsztaty ekologiczne, których celem było budowanie ekologicznej świadomości łódzkich uczniów. Mieli oni za zadanie przygotować ozdoby świąteczne, którymi przybrana zostanie choinka podarowana przez Lasy Państwowe. Powiedzieć trzeba, że uczniowie SP nr 35 na ekologii się znają: od kilku miesięcy uczestniczą w naszej hospicyjnej akcji „Zostań Super Zakrętakiem”. Nie dziwi więc, że błyskawicznie zrobili ekologiczny łańcuch z plastikowych zakrętek. Przy mierzeniu okazało się, że ma długość 19 m 86 cm. Uczniowie przenieśli łańcuch przez Manufakturę i ozdobili nim przygotowaną choinkę. Następnie każdy miał szansę sprawdzić, jak za pomocą odpowiedniego osprzętu rowerowego można rozświetlić choinkę przy pomocy pracy mięśni nóg. Rowerowa energia choinkowa to ekologiczna alternatywa dla zużycia energii elektrycznej.

 
V Koncert Charytatywny na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci w Gimnazjum nr 15 w Łodzi PDF
There are no translations available.

Niektórzy o gimnazjalistach wypowiadają się niezbyt pochlebnie. Uważają ich za mało rozsądnych, sprawiających kłopoty, niezainteresowanych nauką, a niektórzy nawet gotowi by oskarżać gimnazjalistów o wszystko, co najgorsze.

A my mamy zupełnie inne doświadczenia w kontaktach z gimnazjalistami. Widzimy ich zaangażowanie, wrażliwość, entuzjazm, gotowość pomagania. I to częściej, niż mogłoby się wydawać. Wolontariusze, z których wielu uczy się w gimnazjach, potrafią przyjmować odpowiedzialność za poważne zadania i z radością je realizować wspierając Łódzkie Hospicjum dla Dzieci.

29 listopada 2013 r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 15 im. Aleksego Rżewskiego zorganizowali V Koncert Charytatywny na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Przygotowali program koncertu, zaprosili znanych artystów polskich scen operowych, zaangażowali uczniów i nauczycieli w program słowno-muzyczny.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>

Look for us:

Facebook Page: 100000757355688 YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: nasza-klasa.pl/profile/31728626

Report

1% tax donation 2017 spending report  - download

Zakrętaki

do_www

Online donations