naglowek_en
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > News > News 2014
15 lat Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci PDF
There are no translations available.

Na dobrych urodzinach powinien być tort. I był. I to jaki! Ogromny, jak ogromna jest dobroć ludzi wspierających na co dzień działania stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”.

„Ogrom dobra” – tak można by podsumować te piętnaście lat, które minęły od dnia powołania do życia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. I to dobra po różnych stronach: hojność darczyńców i sponsorów, zaangażowanie pracowników i wolontariuszy, cierpliwość i poświęcenie pacjentów i ich bliskich. Razem tworzy to wspólnotę dobra, która odmienia los najbardziej chorych dzieci w regionie łódzkim.

21 maja 2014 roku świętowaliśmy piętnaste urodziny na gali zorganizowanej w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Była to okazja, żeby podziękować najbardziej zasłużonym darczyńcom, których wsparcie pozwala na stałe rozszerzanie działań Hospicjum i podnoszenie jakości udzielanego wsparcia. Swoją obecnością galę uświetnili znakomici goście: radość dzieliła z nami wojewoda Jolanta Chełmińska, Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, Wicemarszałek Województwa Marcin Bugajski, bp Adam Lepa, Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz wiele innych osobistości, których nie sposób wszystkich z imienia w tym miejscu wymienić. Nasi Przyjaciele, darczyńcy, sponsorzy, współpracownicy, wolontariusze, a także przedstawiciele szkół wspierających realizacje marzeń pacjentów Hospicjum, słowem: setki osób, które odmieniają codzienność podopiecznych Hospicjum, mogło zapoznać się z działalnością Hospicjum, z piętnastoletnią historią zmagań o odmianę sytuacji chorych dzieci z województwa łódzkiego, ze zmianami w dostępie do wysokospecjalistycznego sprzętu umożliwiającego oddychanie niewydolnym oddechowo dzieciom… Zaproszeni goście mogli obejrzeć również film Agnieszki Rutkowskiej i Adama Wróbla o pacjentach Hospicjum, ich rodzinach oraz o pracownikach Hospicjum, którzy służą wsparciem w zmaganiach z chorobą.

Czytaj więcej:


 
Spotkanie Wigilijne Polskiej Izby Turystycznej PDF
There are no translations available.

22 grudnia 2014 roku w łódzkim Hotelu Andel’s spotkali się członkowie Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystycznej na corocznym spotkaniu wigilijnym. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Czy Hospicjum ma coś wspólnego z turystyką? Poza tym, że pracownicy Hospicjum pokonują rocznie zawrotną liczbę 450 000 km oraz faktem wyśmienitej czasem znajomości topografii województwa łódzkiego, to niewiele. Ale cel spotkania był inny: charytatywny. Była to okazja, aby w przedświątecznym czasie powiedzieć o działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i zwrócić się z prośbą o wsparcie tej działalności.

 
Życzenia PDF
There are no translations available.

Kiedy się zdarza, że nawet dla Dziecka nie znajdzie się miejsce,

wtedy jest szansa na Boże Narodzenie...
Wiary, że nie ma przeciwności, których nie da się przezwyciężyć,

Nadziei, że nie zabraknie ludzi, którzy w tym pomogą,

Miłości, bez której nie miałoby to sensu

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia serdecznie tego życzy w imieniu Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Janina Adamczyk

Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci"

 
Spotkanie Wigilijne 2014 PDF
There are no translations available.

W ostatniej chwili podobno Świętemu Mikołajowi udało się zamienić płozy na opony zimowe i w samą porę dotarł na Spotkanie Wigilijne podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Napięcie rosło, do samego końca nie było wiadomo, czy z racji braku śniegu uda mu się dotrzeć. Ale dotarł. I przywiózł ze sobą worki pełne prezentów: dla młodszych i dla starszych, dla chorych i zdrowych, dla smutnych i radosnych. Bo z okazji świąt Bożego Narodzenia nie powinno zabraknąć prezentu dla nikogo. Sala Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi pękała w szwach i ledwo pomieściła uczestników spotkania…

 
Prezenty od Straży Granicznej PDF
There are no translations available.

Niedawno odebraliśmy telefon od funkcjonariuszy Straży Granicznej z Łodzi. Niektórzy byli zdziwieni, skąd w środku Polski Straż Granicza, ale to przecież tłumaczy obecność lotniska na Lublinku… Funkcjonariusze Straży Granicznej zorganizowali zbiórkę upominków dla podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Zielony samochód Straży Granicznej podjechał dziś pod siedzibę Hospicjum, a w nim słodycze, zabawki, maskotki…

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Look for us:

Facebook Page: 100000757355688 YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: nasza-klasa.pl/profile/31728626

Report

1% tax donation 2017 spending report  - download

Zakrętaki

do_www

Online donations