naglowek_en
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > News > wydarzenia 2016 > Charytatywnie i artystycznie, czyli co się działo w Krakowie
Charytatywnie i artystycznie, czyli co się działo w Krakowie PDF
There are no translations available.

Reanimacja jest pojęciem ściśle związanym z medycyną i oznacza przywracanie życia organizmowi. Rewitalizacja jest pojęciem ściśle związanym z budownictwem i oznacza przywracanie życia budynkowi. Te dwa pojęcia, choć etymologicznie bliskie sobie, oznaczają zatem zupełnie coś innego. A jednak niedawno uczestniczyliśmy w przedsięwzięciu, które zbliżało do siebie te dwa pojęcia. 27 października 2016 roku w Krakowie miała miejsce uroczysta gala z okazji zakończenia rewitalizacji budynku Buma Square Business Park, w czasie które odbyła się charytatywna aukcja obrazów na rzecz podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Gdzie to zbliżenie pojęć? W przywracaniu życia: w hospicjum – w przenośni, poprzez podnoszenie jego jakości, w budownictwie – przez nadanie nowego życia budynkowi mieszczącemu setki tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych


W czasie aukcji, prowadzonej przez Macieja Kautza, licytowane były obrazy przekazane na ten cel przez artystów związanych z łódzką ASP. Zaproszeni goście – najemcy budynku, ale również wykonawcy inwestycji na różnych jej etapach, mogli włączyć się w pomoc Łódzkiemu Hospicjum dla Dzieci, które choć nie działa w branży nieruchomości, troszkę ma wspólnego z budownictwem prowadząc budowę ośrodka dla pacjentów niewydolnych oddechowo. Ośrodek ten powstaje w Łodzi przy ulicy Łupkowej 1.

W czasie uroczystej gali kończącej rewitalizację Buma Square w Krakowie uczestnicy wsparli Hospicjum na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Środki te wspomogą naszą budowę stając się kolejną cegiełkę dobrych serc, z których powstaje nasz ośrodek na Łupkowej 1. A wszystkim, którzy włączyli się w to charytatywne przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy, a zwłaszcza państwu Elizie i Pawłowi Gossa, którzy podjęli się organizacji gali i zaproszenia na nią przedstawicieli Hospicjum.

 

Look for us:

Facebook Page: 100000757355688 YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: nasza-klasa.pl/profile/31728626

Report

1% tax donation 2017 spending report  - download

Zakrętaki

do_www

Online donations