naglowek_en
pracedzieci.jpg
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Patients > Our patients’ artwork gallery > Nowe dzieło Marcina
Nowe dzieło Marcina
There are no translations available.

Czy znacie już film o pasji Marcina, specjalisty od własnoręcznie robionych modeli? Jest do obejrzenia na naszej stronie w zakładce „multimedia” lub na serwisie YouTube. No to teraz Marcin pojechał z grubej rury;) Wydechowej! Spójrzcie –proszę – na to cudo, bo jak inaczej nazwać model motocykla Indiana 850cc? Półtora roku codziennej pracy Marcina dało taki efekt! Wszystko, absolutnie wszystko, to ręczna praca, żadnych gotowców, żadnego pójścia na skróty. I wszystko działa: hamulce, skrzynia biegów, nawet papierowy łańcuch.

Marcin powiedział kiedyś, że ręce to jego skarb. Poświęcony temu był film przygotowany przez Agnieszkę Rutkowską, emitowany w styczniu 2013 roku w programie „Magazyn Ekspresu Reporterów” w TVP2 (materiał od 38 minuty). Wówczas Marcin rozpoczynał pracę nad modelem motocykla. Praca została zakończona z efektem, który zatyka dech w piersiach, na szczęście nie Marcina, który walcząc z postępującą chorobą korzysta ze wsparcia oddechowego świadczonego przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze dzieło Marcina, oniemieli z zachwytu. Wierne odwzorowanie legendarnego motocykla to tylko jeden z przejawów niezwykłej cierpliwości i niespotykanego talentu. Marcin jest dumny z efektu swoje pracy, a my jesteśmy dumni z Marcina i pozostajemy dłużnikami za optymizm, którym nas zaraża.

Biorąc pod uwagę słowa Marcina: „Im cos jest trudniej zrobić, tym większą mam frajdę” można tylko drżeć z podekscytowania, co teraz planuje stworzyć swoimi dłońmi. Bez względu na to, co to będzie, pewne jest jedno: będzie niesamowite!
 

Look for us:

Facebook Page: 100000757355688 YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: nasza-klasa.pl/profile/31728626

Report

1% tax donation 2017 spending report  - download

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Zakrętaki

do_www

Online donations