naglowek

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Zmiana adresu!

Od lipca Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci zmienia adres i znajdziecie nas przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi.


 
Piknik w Bajkowej Dolinie

Od samego początku istnienia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, w szczególny sposób celebrowany jest Dzień Dziecka. Od kilku lat jednak świętujemy go razem z Dniem Matki i z Dniem Ojca, bo przecież w hospicyjnej opiece liczy się cała rodzina. Świętujemy organizując Pikniki Rodzinne, które każdego roku odbywają się w różnej scenerii. Tegoroczny, który odbył się 13 czerwca 2017 roku, zgromadził uczestników w Bajkowej Dolinie. Tradycyjnie do samego końca nie było wiadomo, czy pogoda dopisze, ale dopisała, jak zwykle zresztą. A zabawa – zabawa była wspaniała!

Pikniki Rodzinne Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci to coś innego niż zwykły festyn. To po pierwsze jedyna plenerowa impreza w Polsce adresowana głównie do dzieci oddychających przy pomocy respiratorów. Po drugie to święto prawdziwej integracji, bez udawania i pokazówek. To czas pokonywania prawdziwych barier, ale też czas niezwykłego dzielenia się. A po trzecie, co odróżnia Pikniki od innych imprez: corocznie jest gdzie indziej, choć w tym samym miejscu. Tegoroczny odbył się w bajkowej scenerii, żeby choć na chwilę zapomnieć, że życie naszych podopiecznych to nie jest bajka. Cudownie było tam być, a kto nie mógł przyjechać, niech w fotografiach zobaczy choć promyczek tej radości, która rozlewała się na wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu Pikniku, wspaniałego Pikniku dla podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci!

Sponsorom: Firmie Cetech, Firmie  Jogo, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Firmie  Abena, Firmie Ferrero Polska, Panu Jackowi Pawłowskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Szadku, Plastiflorze. 

Wolontariuszom Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, naszemu Przyjacielowi Filipowi Piestrzeniewiczowi za zjawiskowe czary, Rafałowi Mikołajewskiemu za wielkie bańki mydlane,  Firmie ERGOM za kolorowe balony i napoje dla dzieci, Events4all.pl za tygrysa z piłkami, Panu Adamowi  Macanderowi za maszynę do waty cukrowej, Panu Arkowi Zwolińskiemu za nagłośnienie,  Pani Oli Błaszczyk za balonowe smerfy, Fundacji Dr. Clown z Łodzi za malowanie buziek,  Karolowi Krzywonosowi za maszynę do baniek, Michałowi Eysymonttowi za zdjęcia oraz Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu za uatrakcyjnienie pikniku.


 
Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Solidność budynku zależała kiedyś w głównej mierze od węgła, czyli kamienia, na którym opierają się ściany domu. Taki kamień mógł być fragmentem skały, na której budowano bądź specjalnie sprowadzanym głazem, ustawianym w miejscu wznoszenia budynku. Dziś kamień węgielny jest raczej symbolem, ale bardzo ważnym symbolem w budowie obiektów służących większej liczbie ludzi. Wczoraj, 13 kwietnia 2016 roku poświęcony i wmurowany został kamień węgielny pod budowę Wieloprofilowego Ośrodka Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość miała miejsce na terenie realizowanej inwestycji przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi. Kamień poświęcony został przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Łódzkiego. Wraz z kamieniem położono również Akt Erekcyjny, który w obecności zaproszonych gości i mediów podpisany został przez Księdza Arcybiskupa, Wicewojewodę Łódzkiego Karola Młynarczyka, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego a także przez przedstawicieli instytucji związanych z medycyną, przez architekta oraz wykonawców robót budowlanych i przez Zarząd Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Kamień przyjechał do nas z San Giovanni Rotondo, z Domu Ulgi w Cierpieniu - szpitala założonego przez św. Ojca Pio. Z miejscem tym związana jest historia naszego pacjenta, sześcioletniego Alberta, którego wielkim marzeniem było pojechać tam z bliskimi. To marzenie udało się zrealizować, a  szczęśliwy Albert w czasie pielgrzymki do San Giovanni Rotondo odszedł do wieczności przytulany przez Rodziców i Rodzeństwo. Pragniemy, aby budowany przy ulicy Łupkowej 1 Wieloprofilowy Ośrodek Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci był miejscem, w którym cierpiący doznają ulgi oraz odnajdą nową nadzieję i zyskają oparcie w zmaganiu z chorobą. 

W czasie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że wmurowywany kamień nie jest symbolem twardego serca, ale pewnego oparcia, które my ludzie powinniśmy dawać najsłabszym. To jest nasze zadanie, które od lat realizujemy, a obecnie chcemy jeszcze rozszerzyć je na tych, którzy nie mają gdzie wrócić. Budynek powstaje ze środków pochodzących z 1% podatku, dlatego tak ważne jest, aby nie zabrakło pamięci o potrzebach Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Niech i ten kamień przypomina o zadaniach, jakie mamy wobec najbardziej potrzebujących.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu. Relacje z wydarzenia można przeczytać lub zobaczyć również tutaj:

http://www.dzienniklodzki.pl/zdrowie/a/lodzkie-hospicjum-dla-dzieci-wmurowano-kamien-wegielny-pod-budowe-inwestycji-zdjeciafilm,9871752/

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=b86af653b94c6ebab67f7c3c4fb6237e

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19912807,pierwszy-w-polsce-osrodek-dla-przewlekle-chorych-dzieci.html

http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/nadzieja-dla-nieuleczalnie-chorych

http://tvtoya.pl/news/show/13023

http://lodz.tvp.pl/24882596/13042016-1830

 

Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Dziękujemy za 1%

Zakrętaki

do_www

wpłaty online