naglowek
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Agata Kornhauser - Duda


 
Policja wkroczyła do Akcji!

Akcję „Zostań Super Zakrętakiem” prowadzimy od maja 2013 roku.
Pierwotnie pomyślana o przedszkolakach i uczniach podstawówek, bardzo szybko trafiła
pod najróżniejsze adresy. Poza szkołami w akcję włączają się przeróżne firmy i instytucje,
których pracownicy pragną wspierać podopiecznych Hospicjum. W ostatnim czasie do akcji
wkroczyła Policja.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zachęca funkcjonariuszy do włączenia się w to
charytatywno-ekologiczne przedsięwzięcie. We wszystkich komisariatach i posterunkach
staną odpowiednio oznaczone pojemniki, do których wrzucane będą zakrętki.

Mamy nadzieję, że akcja nie tylko uświetni obchody 100-lecia Polskiej Policji, ale że na trwałe
wpisze się w pozasłużbowe działania policjantów z województwa łódzkiego. 
Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Solidność budynku zależała kiedyś w głównej mierze od węgła, czyli kamienia, na którym opierają się ściany domu. Taki kamień mógł być fragmentem skały, na której budowano bądź specjalnie sprowadzanym głazem, ustawianym w miejscu wznoszenia budynku. Dziś kamień węgielny jest raczej symbolem, ale bardzo ważnym symbolem w budowie obiektów służących większej liczbie ludzi. Wczoraj, 13 kwietnia 2016 roku poświęcony i wmurowany został kamień węgielny pod budowę Wieloprofilowego Ośrodka Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość miała miejsce na terenie realizowanej inwestycji przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi. Kamień poświęcony został przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Łódzkiego. Wraz z kamieniem położono również Akt Erekcyjny, który w obecności zaproszonych gości i mediów podpisany został przez Księdza Arcybiskupa, Wicewojewodę Łódzkiego Karola Młynarczyka, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego a także przez przedstawicieli instytucji związanych z medycyną, przez architekta oraz wykonawców robót budowlanych i przez Zarząd Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Kamień przyjechał do nas z San Giovanni Rotondo, z Domu Ulgi w Cierpieniu - szpitala założonego przez św. Ojca Pio. Z miejscem tym związana jest historia naszego pacjenta, sześcioletniego Alberta, którego wielkim marzeniem było pojechać tam z bliskimi. To marzenie udało się zrealizować, a  szczęśliwy Albert w czasie pielgrzymki do San Giovanni Rotondo odszedł do wieczności przytulany przez Rodziców i Rodzeństwo. Pragniemy, aby budowany przy ulicy Łupkowej 1 Wieloprofilowy Ośrodek Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci był miejscem, w którym cierpiący doznają ulgi oraz odnajdą nową nadzieję i zyskają oparcie w zmaganiu z chorobą. 

W czasie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że wmurowywany kamień nie jest symbolem twardego serca, ale pewnego oparcia, które my ludzie powinniśmy dawać najsłabszym. To jest nasze zadanie, które od lat realizujemy, a obecnie chcemy jeszcze rozszerzyć je na tych, którzy nie mają gdzie wrócić. Budynek powstaje ze środków pochodzących z 1% podatku, dlatego tak ważne jest, aby nie zabrakło pamięci o potrzebach Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Niech i ten kamień przypomina o zadaniach, jakie mamy wobec najbardziej potrzebujących.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu. Relacje z wydarzenia można przeczytać lub zobaczyć również tutaj:

http://www.dzienniklodzki.pl/zdrowie/a/lodzkie-hospicjum-dla-dzieci-wmurowano-kamien-wegielny-pod-budowe-inwestycji-zdjeciafilm,9871752/

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=b86af653b94c6ebab67f7c3c4fb6237e

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19912807,pierwszy-w-polsce-osrodek-dla-przewlekle-chorych-dzieci.html

http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/nadzieja-dla-nieuleczalnie-chorych

http://tvtoya.pl/news/show/13023

http://lodz.tvp.pl/24882596/13042016-1830

 

Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2017 - pobierz

Bilans za rok 2017 - pobierz

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Zakrętaki

do_www

wpłaty online