naglowek

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Wmurowanie Kamienia Węgielnego
GRAMY - POMAGAMY

GRAMY - POMAGAMY
KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ŁUPKOWA”
Killsorrow, As Night Falls, K.A.C

02.03.2019, od godz. 18.00
Klub Muzyczny MAGNETOFON
ul. Zgierska 26A, Łódź


Wejście – bilet „CEGIEŁKA” od 20 zł, do nabycia u wolontariusza – wrzut do puszki przed rozpoczęciem i w trakcie koncertu.


Mecenas koncertu - złoty partner projektu: sklepbeznazwy.com.pl


Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA” zaprasza w dniu 2 marca 2019 do Klubu Muzycznego Magnetofon w Łodzi na koncert charytatywny GRAMY - POMAGAMY na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi z udziałem zespołów „Killsorrow”, „As Night Falls”, „K.A.C”.


Bilet do nabycia w dniu koncertu po wykupieniu biletu-cegiełki wsparcia od 20 zł u wolontariusza – wrzut do skarbonek.


Za tak niewielką cenę będzie można pomóc.
Bawmy się i pomagajmy.
Kilka godzin muzyki pomoże potrzebującym.
Sądzę, że nie braknie osób chcących muzycznie spędzić czas, wspierając jednocześnie działania Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”.


Stwórzmy wspólnie wspaniały koncert, zagrajmy dla Hospicjum!
Muzyka łagodzi obyczaje, niech zatem załagodzi ból spowodowany chorobą.
To będzie muzyczna petarda wsparcia!


ZAPRASZAMYOficjalne projekty graficzne do projektu: Henryk Maciaszczyk

 
DOŁĄCZ DO DOBREJ DRUŻYNY!

Będziemy przypominać ulotkami, plakatami, zakładkami i bilbordami. Pokażemy się na szybach autobusów i przypomnimy spot telewizyjny, w którym wspiera nas Marcin Gortat. Zostawimy w skrzynce pocztowej list z przypomnieniem. I z prośbą. Gorącą, ogromną, ważną prośbą o 1% podatku. Robimy to co roku, co roku też bardzo potrzebujemy Twojego 1% podatku. Ciebie to nie będzie kosztować, a dla nas może to oznaczać dokończenie kolejnych prac budowlanych na Łupkowej 1. A sprzęt medyczny aż krzyczy, żeby go uzupełnić, to wszystko z 1% podatku. Jednocześnie pokazujemy gdzie jest Twój dotychczasowy 1% procent. Przyjdź i sprawdź, w co zamieniliśmy Twoją pamięć. Spójrz nam na ręce i zobacz, co się dzieje w Łodzi na ulicy Łupkowej 1. Dzięki 1% podatku, dzięki Twojemu 1%!


 
Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Solidność budynku zależała kiedyś w głównej mierze od węgła, czyli kamienia, na którym opierają się ściany domu. Taki kamień mógł być fragmentem skały, na której budowano bądź specjalnie sprowadzanym głazem, ustawianym w miejscu wznoszenia budynku. Dziś kamień węgielny jest raczej symbolem, ale bardzo ważnym symbolem w budowie obiektów służących większej liczbie ludzi. Wczoraj, 13 kwietnia 2016 roku poświęcony i wmurowany został kamień węgielny pod budowę Wieloprofilowego Ośrodka Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość miała miejsce na terenie realizowanej inwestycji przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi. Kamień poświęcony został przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Łódzkiego. Wraz z kamieniem położono również Akt Erekcyjny, który w obecności zaproszonych gości i mediów podpisany został przez Księdza Arcybiskupa, Wicewojewodę Łódzkiego Karola Młynarczyka, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego a także przez przedstawicieli instytucji związanych z medycyną, przez architekta oraz wykonawców robót budowlanych i przez Zarząd Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Kamień przyjechał do nas z San Giovanni Rotondo, z Domu Ulgi w Cierpieniu - szpitala założonego przez św. Ojca Pio. Z miejscem tym związana jest historia naszego pacjenta, sześcioletniego Alberta, którego wielkim marzeniem było pojechać tam z bliskimi. To marzenie udało się zrealizować, a  szczęśliwy Albert w czasie pielgrzymki do San Giovanni Rotondo odszedł do wieczności przytulany przez Rodziców i Rodzeństwo. Pragniemy, aby budowany przy ulicy Łupkowej 1 Wieloprofilowy Ośrodek Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci był miejscem, w którym cierpiący doznają ulgi oraz odnajdą nową nadzieję i zyskają oparcie w zmaganiu z chorobą. 

W czasie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że wmurowywany kamień nie jest symbolem twardego serca, ale pewnego oparcia, które my ludzie powinniśmy dawać najsłabszym. To jest nasze zadanie, które od lat realizujemy, a obecnie chcemy jeszcze rozszerzyć je na tych, którzy nie mają gdzie wrócić. Budynek powstaje ze środków pochodzących z 1% podatku, dlatego tak ważne jest, aby nie zabrakło pamięci o potrzebach Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Niech i ten kamień przypomina o zadaniach, jakie mamy wobec najbardziej potrzebujących.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu. Relacje z wydarzenia można przeczytać lub zobaczyć również tutaj:

http://www.dzienniklodzki.pl/zdrowie/a/lodzkie-hospicjum-dla-dzieci-wmurowano-kamien-wegielny-pod-budowe-inwestycji-zdjeciafilm,9871752/

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=b86af653b94c6ebab67f7c3c4fb6237e

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19912807,pierwszy-w-polsce-osrodek-dla-przewlekle-chorych-dzieci.html

http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/nadzieja-dla-nieuleczalnie-chorych

http://tvtoya.pl/news/show/13023

http://lodz.tvp.pl/24882596/13042016-1830

 

Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2017 - pobierz

Bilans za rok 2017 - pobierz

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku>

Zakrętaki

do_www

wpłaty online