Home > Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi
Drugie życie choinek

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

Razem na co dzień i od Święta

Ostatnie lata pokazują, że można sobie wyobrazić Święta bez śniegu, ale nie można sobie wyobrazić Świąt… bez siebie. Bo w Święta najważniejsze jest, aby być razem. Dlatego corocznie spotykamy się w naszym hospicyjnym gronie, aby tego doświadczyć, żeby to sobie powiedzieć dzieląc się opłatkiem i czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I to jest ten moment, który na nowo przywraca nam wiarę w pokonanie wszelkich trudności, bez względu na to, jak bardzo się piętrzą.

Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi

Stowarzyszenie ”Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” realizuje zadanie „Budowa niskoemisyjnego systemu ciepłowniczego dla budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wieloprofilowego ośrodka „Łódzkiego Hospicjum Dla Dzieci” w Łodzi przy ul. Łupkowej 1. Zadanie polega na wykonaniu kompletnego systemu grzewczego dla ośrodka „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Założeniem systemu jest wykonanie niskoemisyjnego, ekologicznego i ekonomicznego źródła ciepła w budynku oraz racjonalnego, wydajnego systemu rozprowadzenia ciepła w budynku z lokalnym i centralnym sterowaniem. Całkowita wartość zadania wynosi  1.488.708,78 zł.

Zadanie uchwałą nr 2454/2016 Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi z dnia 17.11.2016 r. uzyskało dotację w wysokości 828.000,00 zł.

www.zainwestujwekologie.pl