Home > Otwarcie Hospicjum na Łupkowej
GRAMY - POMAGAMY

KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ŁUPKOWA”
Killsorrow, As Night Falls, K.A.C

02.03.2019, od godz. 18.00
Klub Muzyczny MAGNETOFON
ul. Zgierska 26A, Łódź

Wejście – bilet „CEGIEŁKA” od 20 zł, do nabycia u wolontariusza – wrzut do puszki przed rozpoczęciem i w trakcie koncertu.

Mecenas koncertu - złoty partner projektu: sklepbeznazwy.com.pl

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA” zaprasza w dniu 2 marca 2019 do Klubu Muzycznego Magnetofon w Łodzi na koncert charytatywny GRAMY - POMAGAMY na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi z udziałem zespołów „Killsorrow”, „As Night Falls”, „K.A.C”.

Bilet do nabycia w dniu koncertu po wykupieniu biletu-cegiełki wsparcia od 20 zł u wolontariusza – wrzut do skarbonek.

Za tak niewielką cenę będzie można pomóc.
Bawmy się i pomagajmy.
Kilka godzin muzyki pomoże potrzebującym.
Sądzę, że nie braknie osób chcących muzycznie spędzić czas, wspierając jednocześnie działania Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”.

Stwórzmy wspólnie wspaniały koncert, zagrajmy dla Hospicjum!
Muzyka łagodzi obyczaje, niech zatem załagodzi ból spowodowany chorobą.
To będzie muzyczna petarda wsparcia!

Oficjalne projekty graficzne do projektu: Henryk Maciaszczyk

DOŁĄCZ DO DOBREJ DRUŻYNY!

Będziemy przypominać ulotkami, plakatami, zakładkami i bilbordami. Pokażemy się na szybach autobusów i przypomnimy spot telewizyjny, w którym wspiera nas Marcin Gortat. Zostawimy w skrzynce pocztowej list z przypomnieniem. I z prośbą. Gorącą, ogromną, ważną prośbą o 1% podatku. Robimy to co roku, co roku też bardzo potrzebujemy Twojego 1% podatku. Ciebie to nie będzie kosztować, a dla nas może to oznaczać dokończenie kolejnych prac budowlanych na Łupkowej 1. A sprzęt medyczny aż krzyczy, żeby go uzupełnić, to wszystko z 1% podatku. Jednocześnie pokazujemy gdzie jest Twój dotychczasowy 1% procent. Przyjdź i sprawdź, w co zamieniliśmy Twoją pamięć. Spójrz nam na ręce i zobacz, co się dzieje w Łodzi na ulicy Łupkowej 1. Dzięki 1% podatku, dzięki Twojemu 1%!

Otwarcie Hospicjum na Łupkowej

Dotychczasowa budowa na ulicy Łupkowej trwała 540 dni. W tym czasie udało się wybudować cały obiekt oraz urządzić dwie jego części, które są już gotowe, aby służyć pacjentom. 27 kwietnia 2017 roku o godz. 11 otwarte zostało Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA, które Łódzkie Hospicjum dla Dzieci powołało do życia dzięki środkom z 1% podatku oraz z darowizn na ten cel przekazywanych przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Poświęcenia Centrum dokonał biskup Marek Marczak, a uroczyste otwarcie zaszczycili swoja obecnością przedstawiciele władz Miasta i Województwa. To pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. Od 1 lipca 2017 roku możliwe będzie przyjęcie pierwszych pacjentów do opieki stacjonarnej.

Pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci znajduje się obecnie ponad 80 rodzin z całego województwa łódzkiego. Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA będzie stanowiło zaplecze dla zespołu opieki domowej oraz zapewni 26 miejsc dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z opieki swoich najbliższych w omach. Całość inwestycji finansowana jest przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” ze środków z 1% podatku oraz z darowizn. Budynek powstał na działce zakupionej od Urzędu Miasta Łodzi za 1% wartości, natomiast dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się wybudować ekologiczną kotłownię z pompami ciepła.

fot.: Mateusz Adamczyk

fot. Archiwum ŁHdD