Home > Otwarcie Hospicjum na Łupkowej
Zmiana adresu!

Od lipca Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci zmienia adres i znajdziecie nas przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi.

Piknik w Bajkowej Dolinie

Od samego początku istnienia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, w szczególny sposób celebrowany jest Dzień Dziecka. Od kilku lat jednak świętujemy go razem z Dniem Matki i z Dniem Ojca, bo przecież w hospicyjnej opiece liczy się cała rodzina. Świętujemy organizując Pikniki Rodzinne, które każdego roku odbywają się w różnej scenerii. Tegoroczny, który odbył się 13 czerwca 2017 roku, zgromadził uczestników w Bajkowej Dolinie. Tradycyjnie do samego końca nie było wiadomo, czy pogoda dopisze, ale dopisała, jak zwykle zresztą. A zabawa – zabawa była wspaniała!

Pikniki Rodzinne Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci to coś innego niż zwykły festyn. To po pierwsze jedyna plenerowa impreza w Polsce adresowana głównie do dzieci oddychających przy pomocy respiratorów. Po drugie to święto prawdziwej integracji, bez udawania i pokazówek. To czas pokonywania prawdziwych barier, ale też czas niezwykłego dzielenia się. A po trzecie, co odróżnia Pikniki od innych imprez: corocznie jest gdzie indziej, choć w tym samym miejscu. Tegoroczny odbył się w bajkowej scenerii, żeby choć na chwilę zapomnieć, że życie naszych podopiecznych to nie jest bajka. Cudownie było tam być, a kto nie mógł przyjechać, niech w fotografiach zobaczy choć promyczek tej radości, która rozlewała się na wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu Pikniku, wspaniałego Pikniku dla podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci!

Sponsorom: Firmie Cetech, Firmie  Jogo, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Firmie  Abena, Firmie Ferrero Polska, Panu Jackowi Pawłowskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Szadku, Plastiflorze.

Wolontariuszom Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, naszemu Przyjacielowi Filipowi Piestrzeniewiczowi za zjawiskowe czary, Rafałowi Mikołajewskiemu za wielkie bańki mydlane,  Firmie ERGOM za kolorowe balony i napoje dla dzieci, Events4all.pl za tygrysa z piłkami, Panu Adamowi  Macanderowi za maszynę do waty cukrowej, Panu Arkowi Zwolińskiemu za nagłośnienie,  Pani Oli Błaszczyk za balonowe smerfy, Fundacji Dr. Clown z Łodzi za malowanie buziek,  Karolowi Krzywonosowi za maszynę do baniek, Michałowi Eysymonttowi za zdjęcia oraz Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu za uatrakcyjnienie pikniku.

Otwarcie Hospicjum na Łupkowej

Dotychczasowa budowa na ulicy Łupkowej trwała 540 dni. W tym czasie udało się wybudować cały obiekt oraz urządzić dwie jego części, które są już gotowe, aby służyć pacjentom. 27 kwietnia 2017 roku o godz. 11 otwarte zostało Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA, które Łódzkie Hospicjum dla Dzieci powołało do życia dzięki środkom z 1% podatku oraz z darowizn na ten cel przekazywanych przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Poświęcenia Centrum dokonał biskup Marek Marczak, a uroczyste otwarcie zaszczycili swoja obecnością przedstawiciele władz Miasta i Województwa. To pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. Od 1 lipca 2017 roku możliwe będzie przyjęcie pierwszych pacjentów do opieki stacjonarnej.

Pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci znajduje się obecnie ponad 80 rodzin z całego województwa łódzkiego. Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA będzie stanowiło zaplecze dla zespołu opieki domowej oraz zapewni 26 miejsc dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z opieki swoich najbliższych w omach. Całość inwestycji finansowana jest przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” ze środków z 1% podatku oraz z darowizn. Budynek powstał na działce zakupionej od Urzędu Miasta Łodzi za 1% wartości, natomiast dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się wybudować ekologiczną kotłownię z pompami ciepła.

fot.: Mateusz Adamczyk

fot. Archiwum ŁHdD