Home > Razem na co dzień i od Święta
PRZYJACIELE ŚWIATA

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata", charytatywna organizacja

zrzeszająca kobiety z województwa łódzkiego, które niosą pomoc Potrzebującym, tym razem objęło

swoją opieką także nasze Hospicjum!

W ciągu ostatnich lat zaangażowane tam Panie pozyskały środki i zakupiły sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

dla wielu łódzkich szpitali, domów dziecka, hospicjów czy szkół specjalnych. Tym razem to my

zostaliśmy obdarowani niezbędnymi do ratowania życia aparatami!

Wydarzeniem dobroczynnym, które w październiku 2018 roku przyciągnęło ponad 500 hojnych łodzian,

była XI edycja Kolacji Charytatywnej "Przyjaciół Świata" z udziałem kulinarnej ekspertki i gwiazdy

telewizyjnych show o tej tematyce - Pani Magdy Gessler. Wraz z niezastąpioną ekipą łódzkiego

Vienna House Andel's Łódź pod kierownictwem Szefa Kuchni, Mirosława Jabłońskiego, stworzono

kulinarną ucztę, której skala odbiła się szerokim echem wśród ludzi o otwartych i dobrych sercach.

Efektem tego niezapomnianego zdarzenie jest sprzęt, który właśnie dotarł do naszego Hospicjum

i będzie służył naszym drogim Podopiecznym! W wyniku organizowanych działań, Stowarzyszenie zakupiło

i właśnie przekazało nam 4 respiratory, łóżko szpitalne, pulsoksymetr i ssak o łącznej wartości

100 tysięcy złotych.

Oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem Magdy Gessler i Przedstawicieli Mediów nastąpi wkrótce.

Tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć urządzeń, które cieszą nas bardzo, bo pomagają!

GRAMY - POMAGAMY

KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ŁUPKOWA”
Killsorrow, As Night Falls, K.A.C

02.03.2019, od godz. 18.00
Klub Muzyczny MAGNETOFON
ul. Zgierska 26A, Łódź

Wejście – bilet „CEGIEŁKA” od 20 zł, do nabycia u wolontariusza – wrzut do puszki przed rozpoczęciem i w trakcie koncertu.

Mecenas koncertu - złoty partner projektu: sklepbeznazwy.com.pl

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA” zaprasza w dniu 2 marca 2019 do Klubu Muzycznego Magnetofon w Łodzi na koncert charytatywny GRAMY - POMAGAMY na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi z udziałem zespołów „Killsorrow”, „As Night Falls”, „K.A.C”.

Bilet do nabycia w dniu koncertu po wykupieniu biletu-cegiełki wsparcia od 20 zł u wolontariusza – wrzut do skarbonek.

Za tak niewielką cenę będzie można pomóc.
Bawmy się i pomagajmy.
Kilka godzin muzyki pomoże potrzebującym.
Sądzę, że nie braknie osób chcących muzycznie spędzić czas, wspierając jednocześnie działania Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”.

Stwórzmy wspólnie wspaniały koncert, zagrajmy dla Hospicjum!
Muzyka łagodzi obyczaje, niech zatem załagodzi ból spowodowany chorobą.
To będzie muzyczna petarda wsparcia!

Oficjalne projekty graficzne do projektu: Henryk Maciaszczyk

Razem na co dzień i od Święta

Ostatnie lata pokazują, że można sobie wyobrazić Święta bez śniegu, ale nie można sobie wyobrazić Świąt… bez siebie. Bo w Święta najważniejsze jest, aby być razem. Dlatego corocznie spotykamy się w naszym hospicyjnym gronie, aby tego doświadczyć, żeby to sobie powiedzieć dzieląc się opłatkiem i czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I to jest ten moment, który na nowo przywraca nam wiarę w pokonanie wszelkich trudności, bez względu na to, jak bardzo się piętrzą.

Spotkaliśmy się 14 grudnia 2017 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, żeby wspólnie: podopieczni, ich rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo w żałobie, pracownicy, wolontariusze, przyjaciele Hospicjum – być razem i wspólnie celebrować bożonarodzeniowe tradycje. Był spektakl dla dzieci, wspólne śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, kosztowanie wigilijnych potraw, czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, no i oczywiście był Święty Mikołaj, stękający od ilości prezentów dla wszystkich dzieci, młodszych i starszych.

Od samego początku działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci spotkania opłatkowe są jednym z najważniejszych momentów każdego roku. To dla nas bardzo ważne i ogromnie cieszy nas, że we wszystkich działaniach na rzecz zorganizowania Spotkania Wigilijnego dla naszych podopiecznych i przyjaciół, nie brakuje darczyńców pamiętających o potrzebach Stowarzyszenia. W imieniu więc własnym i Świętego Mikołaja dziękujemy wszystkim, a szczególnie pracownikom P&G w Łodzi, Cetech sp. z o.o., Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JOGO, Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Okręgowej Izbie Notarialnej, PBO Vester Handzelewicz sp. j. oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za współfinansowanie przedsięwzięcia. A osobne podziękowania należą się Julii Sołek za głos, którego mogliby pozazdrościć betlejemscy anieli;)

Foto.: Bartosz Wojciechowski

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz