Home > Razem na co dzień i od Święta
Drugie życie choinek

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

Razem na co dzień i od Święta

Ostatnie lata pokazują, że można sobie wyobrazić Święta bez śniegu, ale nie można sobie wyobrazić Świąt… bez siebie. Bo w Święta najważniejsze jest, aby być razem. Dlatego corocznie spotykamy się w naszym hospicyjnym gronie, aby tego doświadczyć, żeby to sobie powiedzieć dzieląc się opłatkiem i czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I to jest ten moment, który na nowo przywraca nam wiarę w pokonanie wszelkich trudności, bez względu na to, jak bardzo się piętrzą.

Razem na co dzień i od Święta

Spotkaliśmy się 14 grudnia 2017 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, żeby wspólnie: podopieczni, ich rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo w żałobie, pracownicy, wolontariusze, przyjaciele Hospicjum – być razem i wspólnie celebrować bożonarodzeniowe tradycje. Był spektakl dla dzieci, wspólne śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, kosztowanie wigilijnych potraw, czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, no i oczywiście był Święty Mikołaj, stękający od ilości prezentów dla wszystkich dzieci, młodszych i starszych.

Od samego początku działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci spotkania opłatkowe są jednym z najważniejszych momentów każdego roku. To dla nas bardzo ważne i ogromnie cieszy nas, że we wszystkich działaniach na rzecz zorganizowania Spotkania Wigilijnego dla naszych podopiecznych i przyjaciół, nie brakuje darczyńców pamiętających o potrzebach Stowarzyszenia. W imieniu więc własnym i Świętego Mikołaja dziękujemy wszystkim, a szczególnie pracownikom P&G w Łodzi, Cetech sp. z o.o., Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JOGO, Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Okręgowej Izbie Notarialnej, PBO Vester Handzelewicz sp. j. oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za współfinansowanie przedsięwzięcia. A osobne podziękowania należą się Julii Sołek za głos, którego mogliby pozazdrościć betlejemscy anieli;)

Foto.: Bartosz Wojciechowski