Home > Razem na co dzień i od Święta
DOŁĄCZ DO DOBREJ DRUŻYNY!

Będziemy przypominać ulotkami, plakatami, zakładkami i bilbordami. Pokażemy się na szybach autobusów i przypomnimy spot telewizyjny, w którym wspiera nas Marcin Gortat. Zostawimy w skrzynce pocztowej list z przypomnieniem. I z prośbą. Gorącą, ogromną, ważną prośbą o 1% podatku. Robimy to co roku, co roku też bardzo potrzebujemy Twojego 1% podatku. Ciebie to nie będzie kosztować, a dla nas może to oznaczać dokończenie kolejnych prac budowlanych na Łupkowej 1. A sprzęt medyczny aż krzyczy, żeby go uzupełnić, to wszystko z 1% podatku. Jednocześnie pokazujemy gdzie jest Twój dotychczasowy 1% procent. Przyjdź i sprawdź, w co zamieniliśmy Twoją pamięć. Spójrz nam na ręce i zobacz, co się dzieje w Łodzi na ulicy Łupkowej 1. Dzięki 1% podatku, dzięki Twojemu 1%!

Razem na co dzień i od Święta

Ostatnie lata pokazują, że można sobie wyobrazić Święta bez śniegu, ale nie można sobie wyobrazić Świąt… bez siebie. Bo w Święta najważniejsze jest, aby być razem. Dlatego corocznie spotykamy się w naszym hospicyjnym gronie, aby tego doświadczyć, żeby to sobie powiedzieć dzieląc się opłatkiem i czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I to jest ten moment, który na nowo przywraca nam wiarę w pokonanie wszelkich trudności, bez względu na to, jak bardzo się piętrzą.

Spotkaliśmy się 14 grudnia 2017 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, żeby wspólnie: podopieczni, ich rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo w żałobie, pracownicy, wolontariusze, przyjaciele Hospicjum – być razem i wspólnie celebrować bożonarodzeniowe tradycje. Był spektakl dla dzieci, wspólne śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, kosztowanie wigilijnych potraw, czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, no i oczywiście był Święty Mikołaj, stękający od ilości prezentów dla wszystkich dzieci, młodszych i starszych.

Od samego początku działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci spotkania opłatkowe są jednym z najważniejszych momentów każdego roku. To dla nas bardzo ważne i ogromnie cieszy nas, że we wszystkich działaniach na rzecz zorganizowania Spotkania Wigilijnego dla naszych podopiecznych i przyjaciół, nie brakuje darczyńców pamiętających o potrzebach Stowarzyszenia. W imieniu więc własnym i Świętego Mikołaja dziękujemy wszystkim, a szczególnie pracownikom P&G w Łodzi, Cetech sp. z o.o., Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JOGO, Okręgowej Izbie Radców Prawnych, Okręgowej Izbie Notarialnej, PBO Vester Handzelewicz sp. j. oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi za współfinansowanie przedsięwzięcia. A osobne podziękowania należą się Julii Sołek za głos, którego mogliby pozazdrościć betlejemscy anieli;)

Foto.: Bartosz Wojciechowski

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku>