Home > Drugie życie choinek
WIELKANOC 2019

PRZYJACIELE ŚWIATA

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata", charytatywna organizacja

zrzeszająca kobiety z województwa łódzkiego, które niosą pomoc Potrzebującym, tym razem objęło

swoją opieką także nasze Hospicjum!

W ciągu ostatnich lat zaangażowane tam Panie pozyskały środki i zakupiły sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

dla wielu łódzkich szpitali, domów dziecka, hospicjów czy szkół specjalnych. Tym razem to my

zostaliśmy obdarowani niezbędnymi do ratowania życia aparatami!

Wydarzeniem dobroczynnym, które w październiku 2018 roku przyciągnęło ponad 500 hojnych łodzian,

była XI edycja Kolacji Charytatywnej "Przyjaciół Świata" z udziałem kulinarnej ekspertki i gwiazdy

telewizyjnych show o tej tematyce - Pani Magdy Gessler. Wraz z niezastąpioną ekipą łódzkiego

Vienna House Andel's Łódź pod kierownictwem Szefa Kuchni, Mirosława Jabłońskiego, stworzono

kulinarną ucztę, której skala odbiła się szerokim echem wśród ludzi o otwartych i dobrych sercach.

Efektem tego niezapomnianego zdarzenie jest sprzęt, który właśnie dotarł do naszego Hospicjum

i będzie służył naszym drogim Podopiecznym! W wyniku organizowanych działań, Stowarzyszenie zakupiło

i właśnie przekazało nam 4 respiratory, łóżko szpitalne, pulsoksymetr i ssak o łącznej wartości

100 tysięcy złotych.

Oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem Magdy Gessler i Przedstawicieli Mediów nastąpi wkrótce.

Tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć urządzeń, które cieszą nas bardzo, bo pomagają!

Drugie życie choinek

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz