Home > Drugie życie choinek
DOŁĄCZ DO DOBREJ DRUŻYNY!

Będziemy przypominać ulotkami, plakatami, zakładkami i bilbordami. Pokażemy się na szybach autobusów i przypomnimy spot telewizyjny, w którym wspiera nas Marcin Gortat. Zostawimy w skrzynce pocztowej list z przypomnieniem. I z prośbą. Gorącą, ogromną, ważną prośbą o 1% podatku. Robimy to co roku, co roku też bardzo potrzebujemy Twojego 1% podatku. Ciebie to nie będzie kosztować, a dla nas może to oznaczać dokończenie kolejnych prac budowlanych na Łupkowej 1. A sprzęt medyczny aż krzyczy, żeby go uzupełnić, to wszystko z 1% podatku. Jednocześnie pokazujemy gdzie jest Twój dotychczasowy 1% procent. Przyjdź i sprawdź, w co zamieniliśmy Twoją pamięć. Spójrz nam na ręce i zobacz, co się dzieje w Łodzi na ulicy Łupkowej 1. Dzięki 1% podatku, dzięki Twojemu 1%!

Drugie życie choinek

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz