Home > Zielona Łupkowa!
WIELKANOC 2019

PRZYJACIELE ŚWIATA

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata", charytatywna organizacja

zrzeszająca kobiety z województwa łódzkiego, które niosą pomoc Potrzebującym, tym razem objęło

swoją opieką także nasze Hospicjum!

W ciągu ostatnich lat zaangażowane tam Panie pozyskały środki i zakupiły sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

dla wielu łódzkich szpitali, domów dziecka, hospicjów czy szkół specjalnych. Tym razem to my

zostaliśmy obdarowani niezbędnymi do ratowania życia aparatami!

Wydarzeniem dobroczynnym, które w październiku 2018 roku przyciągnęło ponad 500 hojnych łodzian,

była XI edycja Kolacji Charytatywnej "Przyjaciół Świata" z udziałem kulinarnej ekspertki i gwiazdy

telewizyjnych show o tej tematyce - Pani Magdy Gessler. Wraz z niezastąpioną ekipą łódzkiego

Vienna House Andel's Łódź pod kierownictwem Szefa Kuchni, Mirosława Jabłońskiego, stworzono

kulinarną ucztę, której skala odbiła się szerokim echem wśród ludzi o otwartych i dobrych sercach.

Efektem tego niezapomnianego zdarzenie jest sprzęt, który właśnie dotarł do naszego Hospicjum

i będzie służył naszym drogim Podopiecznym! W wyniku organizowanych działań, Stowarzyszenie zakupiło

i właśnie przekazało nam 4 respiratory, łóżko szpitalne, pulsoksymetr i ssak o łącznej wartości

100 tysięcy złotych.

Oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem Magdy Gessler i Przedstawicieli Mediów nastąpi wkrótce.

Tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć urządzeń, które cieszą nas bardzo, bo pomagają!

Zielona Łupkowa!

Od września 2017 roku w naszym Ośrodku przy ul. Łupkowej 1 przebywają pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. Dla nich jest to miejsce mające zastąpić im choćby cząstkę domu i bardzo zależy nam na tym, aby warunki tworzone dla pacjentów były jak najbardziej domowe, żeby czuli się dobrze, żeby czuli się jak najlepiej. Z tego też względu zależy nam, aby jak najszybciej zagospodarować teren wokół Hospicjum, żeby pacjenci mogli cieszyć swoje oczy otaczającą zielenią. Temu służyła akcja sadzenia choinek, która miała miejsce na Łupkowej 1 w środę, 11 kwietnia 2018 roku.

Kiedy w styczniu br. poprosiliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych i telewizji mieszkańców Łodzi o choinki do Hospicjum, nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania. Bardzo nas ucieszyło każde żywe drzewko podarowane po Świętach. Przechowaliśmy je odpowiednio i kiedy tylko pogoda na to pozwoliła, od razu wzięliśmy się do nasadzeń. Bardzo pomogli nam w tym nasi wolontariusze oraz przyjaciele: zaangażował się pan prezydent Krzysztof Piątkowski, młodzi ratownicy z łódzkiego WOPR, uczniowie XXIV LO w Łodzi, pracownicy Rossmanna i Hotelu Andel’s. W sumie – ponad sto osób.

To dopiero początek prac, z których dużą część wykonają zawodowi ogrodnicy. Cieszy nas, że akcja znalazła miejsce w sercach Łodzian. Z góry też dziękujemy za każdą deklarację pomocy, bo tej naprawdę potrzebujemy, bo koszt zagospodarowania terenu to szacunkowo 70.000 zł. Jeśli ktoś może pomóc, to bardzo dziękujemy w imieniu tych, którym zieleń będzie kolorem innej jakości życia.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz