Home > Zielona Łupkowa!
GRAMY - POMAGAMY

KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ŁUPKOWA”
Killsorrow, As Night Falls, K.A.C

02.03.2019, od godz. 18.00
Klub Muzyczny MAGNETOFON
ul. Zgierska 26A, Łódź

Wejście – bilet „CEGIEŁKA” od 20 zł, do nabycia u wolontariusza – wrzut do puszki przed rozpoczęciem i w trakcie koncertu.

Mecenas koncertu - złoty partner projektu: sklepbeznazwy.com.pl

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA” zaprasza w dniu 2 marca 2019 do Klubu Muzycznego Magnetofon w Łodzi na koncert charytatywny GRAMY - POMAGAMY na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi z udziałem zespołów „Killsorrow”, „As Night Falls”, „K.A.C”.

Bilet do nabycia w dniu koncertu po wykupieniu biletu-cegiełki wsparcia od 20 zł u wolontariusza – wrzut do skarbonek.

Za tak niewielką cenę będzie można pomóc.
Bawmy się i pomagajmy.
Kilka godzin muzyki pomoże potrzebującym.
Sądzę, że nie braknie osób chcących muzycznie spędzić czas, wspierając jednocześnie działania Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”.

Stwórzmy wspólnie wspaniały koncert, zagrajmy dla Hospicjum!
Muzyka łagodzi obyczaje, niech zatem załagodzi ból spowodowany chorobą.
To będzie muzyczna petarda wsparcia!

Oficjalne projekty graficzne do projektu: Henryk Maciaszczyk

DOŁĄCZ DO DOBREJ DRUŻYNY!

Będziemy przypominać ulotkami, plakatami, zakładkami i bilbordami. Pokażemy się na szybach autobusów i przypomnimy spot telewizyjny, w którym wspiera nas Marcin Gortat. Zostawimy w skrzynce pocztowej list z przypomnieniem. I z prośbą. Gorącą, ogromną, ważną prośbą o 1% podatku. Robimy to co roku, co roku też bardzo potrzebujemy Twojego 1% podatku. Ciebie to nie będzie kosztować, a dla nas może to oznaczać dokończenie kolejnych prac budowlanych na Łupkowej 1. A sprzęt medyczny aż krzyczy, żeby go uzupełnić, to wszystko z 1% podatku. Jednocześnie pokazujemy gdzie jest Twój dotychczasowy 1% procent. Przyjdź i sprawdź, w co zamieniliśmy Twoją pamięć. Spójrz nam na ręce i zobacz, co się dzieje w Łodzi na ulicy Łupkowej 1. Dzięki 1% podatku, dzięki Twojemu 1%!

Zielona Łupkowa!

Od września 2017 roku w naszym Ośrodku przy ul. Łupkowej 1 przebywają pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. Dla nich jest to miejsce mające zastąpić im choćby cząstkę domu i bardzo zależy nam na tym, aby warunki tworzone dla pacjentów były jak najbardziej domowe, żeby czuli się dobrze, żeby czuli się jak najlepiej. Z tego też względu zależy nam, aby jak najszybciej zagospodarować teren wokół Hospicjum, żeby pacjenci mogli cieszyć swoje oczy otaczającą zielenią. Temu służyła akcja sadzenia choinek, która miała miejsce na Łupkowej 1 w środę, 11 kwietnia 2018 roku.

Kiedy w styczniu br. poprosiliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych i telewizji mieszkańców Łodzi o choinki do Hospicjum, nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania. Bardzo nas ucieszyło każde żywe drzewko podarowane po Świętach. Przechowaliśmy je odpowiednio i kiedy tylko pogoda na to pozwoliła, od razu wzięliśmy się do nasadzeń. Bardzo pomogli nam w tym nasi wolontariusze oraz przyjaciele: zaangażował się pan prezydent Krzysztof Piątkowski, młodzi ratownicy z łódzkiego WOPR, uczniowie XXIV LO w Łodzi, pracownicy Rossmanna i Hotelu Andel’s. W sumie – ponad sto osób.

To dopiero początek prac, z których dużą część wykonają zawodowi ogrodnicy. Cieszy nas, że akcja znalazła miejsce w sercach Łodzian. Z góry też dziękujemy za każdą deklarację pomocy, bo tej naprawdę potrzebujemy, bo koszt zagospodarowania terenu to szacunkowo 70.000 zł. Jeśli ktoś może pomóc, to bardzo dziękujemy w imieniu tych, którym zieleń będzie kolorem innej jakości życia.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz