Home > Zielona Łupkowa!
Agata Kornhauser - Duda

Policja wkroczyła do Akcji!

Akcję „Zostań Super Zakrętakiem” prowadzimy od maja 2013 roku.
Pierwotnie pomyślana o przedszkolakach i uczniach podstawówek, bardzo szybko trafiła
pod najróżniejsze adresy. Poza szkołami w akcję włączają się przeróżne firmy i instytucje,
których pracownicy pragną wspierać podopiecznych Hospicjum. W ostatnim czasie do akcji
wkroczyła Policja.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zachęca funkcjonariuszy do włączenia się w to
charytatywno-ekologiczne przedsięwzięcie. We wszystkich komisariatach i posterunkach
staną odpowiednio oznaczone pojemniki, do których wrzucane będą zakrętki.

Mamy nadzieję, że akcja nie tylko uświetni obchody 100-lecia Polskiej Policji, ale że na trwałe
wpisze się w pozasłużbowe działania policjantów z województwa łódzkiego.

Zielona Łupkowa!

Od września 2017 roku w naszym Ośrodku przy ul. Łupkowej 1 przebywają pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. Dla nich jest to miejsce mające zastąpić im choćby cząstkę domu i bardzo zależy nam na tym, aby warunki tworzone dla pacjentów były jak najbardziej domowe, żeby czuli się dobrze, żeby czuli się jak najlepiej. Z tego też względu zależy nam, aby jak najszybciej zagospodarować teren wokół Hospicjum, żeby pacjenci mogli cieszyć swoje oczy otaczającą zielenią. Temu służyła akcja sadzenia choinek, która miała miejsce na Łupkowej 1 w środę, 11 kwietnia 2018 roku.

Kiedy w styczniu br. poprosiliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych i telewizji mieszkańców Łodzi o choinki do Hospicjum, nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania. Bardzo nas ucieszyło każde żywe drzewko podarowane po Świętach. Przechowaliśmy je odpowiednio i kiedy tylko pogoda na to pozwoliła, od razu wzięliśmy się do nasadzeń. Bardzo pomogli nam w tym nasi wolontariusze oraz przyjaciele: zaangażował się pan prezydent Krzysztof Piątkowski, młodzi ratownicy z łódzkiego WOPR, uczniowie XXIV LO w Łodzi, pracownicy Rossmanna i Hotelu Andel’s. W sumie – ponad sto osób.

To dopiero początek prac, z których dużą część wykonają zawodowi ogrodnicy. Cieszy nas, że akcja znalazła miejsce w sercach Łodzian. Z góry też dziękujemy za każdą deklarację pomocy, bo tej naprawdę potrzebujemy, bo koszt zagospodarowania terenu to szacunkowo 70.000 zł. Jeśli ktoś może pomóc, to bardzo dziękujemy w imieniu tych, którym zieleń będzie kolorem innej jakości życia.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz