naglowek
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > Zielona Łupkowa!
Strona w budowie


 
Agata Kornhauser - Duda


 
Zielona Łupkowa!

Od września 2017 roku w naszym Ośrodku przy ul. Łupkowej 1 przebywają pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. Dla nich jest to miejsce mające zastąpić im choćby cząstkę domu i bardzo zależy nam na tym, aby warunki tworzone dla pacjentów były jak najbardziej domowe, żeby czuli się dobrze, żeby czuli się jak najlepiej. Z tego też względu zależy nam, aby jak najszybciej zagospodarować teren wokół Hospicjum, żeby pacjenci mogli cieszyć swoje oczy otaczającą zielenią. Temu służyła akcja sadzenia choinek, która miała miejsce na Łupkowej 1 w środę, 11 kwietnia 2018 roku.
Kiedy w styczniu br. poprosiliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych i telewizji mieszkańców Łodzi o choinki do Hospicjum, nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania. Bardzo nas ucieszyło każde żywe drzewko podarowane po Świętach. Przechowaliśmy je odpowiednio i kiedy tylko pogoda na to pozwoliła, od razu wzięliśmy się do nasadzeń. Bardzo pomogli nam w tym nasi wolontariusze oraz przyjaciele: zaangażował się pan prezydent Krzysztof Piątkowski, młodzi ratownicy z łódzkiego WOPR, uczniowie XXIV LO w Łodzi, pracownicy Rossmanna i Hotelu Andel’s. W sumie – ponad sto osób.

To dopiero początek prac, z których dużą część wykonają zawodowi ogrodnicy. Cieszy nas, że akcja znalazła miejsce w sercach Łodzian. Z góry też dziękujemy za każdą deklarację pomocy, bo tej naprawdę potrzebujemy, bo koszt zagospodarowania terenu to szacunkowo 70.000 zł. Jeśli ktoś może pomóc, to bardzo dziękujemy w imieniu tych, którym zieleń będzie kolorem innej jakości życia. 

Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2018 - pobierz

Bilans za rok 2018 - pobierz

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Zakrętaki

do_www

wpłaty online