Home > Respiratory od Toyoty i Agory
WIELKANOC 2019

PRZYJACIELE ŚWIATA

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata", charytatywna organizacja

zrzeszająca kobiety z województwa łódzkiego, które niosą pomoc Potrzebującym, tym razem objęło

swoją opieką także nasze Hospicjum!

W ciągu ostatnich lat zaangażowane tam Panie pozyskały środki i zakupiły sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

dla wielu łódzkich szpitali, domów dziecka, hospicjów czy szkół specjalnych. Tym razem to my

zostaliśmy obdarowani niezbędnymi do ratowania życia aparatami!

Wydarzeniem dobroczynnym, które w październiku 2018 roku przyciągnęło ponad 500 hojnych łodzian,

była XI edycja Kolacji Charytatywnej "Przyjaciół Świata" z udziałem kulinarnej ekspertki i gwiazdy

telewizyjnych show o tej tematyce - Pani Magdy Gessler. Wraz z niezastąpioną ekipą łódzkiego

Vienna House Andel's Łódź pod kierownictwem Szefa Kuchni, Mirosława Jabłońskiego, stworzono

kulinarną ucztę, której skala odbiła się szerokim echem wśród ludzi o otwartych i dobrych sercach.

Efektem tego niezapomnianego zdarzenie jest sprzęt, który właśnie dotarł do naszego Hospicjum

i będzie służył naszym drogim Podopiecznym! W wyniku organizowanych działań, Stowarzyszenie zakupiło

i właśnie przekazało nam 4 respiratory, łóżko szpitalne, pulsoksymetr i ssak o łącznej wartości

100 tysięcy złotych.

Oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem Magdy Gessler i Przedstawicieli Mediów nastąpi wkrótce.

Tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć urządzeń, które cieszą nas bardzo, bo pomagają!

Respiratory od Toyoty i Agory

Pomimo ogromnego rozwoju nauk medycznych, wciąż doświadczamy takich schorzeń, których nie jesteśmy w stanie pokonać. Wtedy pozostaje opieka, minimalizowanie cierpienia i dokładanie wszelkich wysiłków, aby podnieść jakość życia pacjenta cierpiącego na chorobę, która obecnie pozostaje nieuleczalną.

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” od lat niesie pomoc chorym, którzy nie mogą samodzielnie oddychać. W ich przypadku respirator oznacza możliwość kontynuowania nauki, korzystania z turnusów rehabilitacyjnych, z bliższych lub dalszych wyjazdów. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby pacjentom zapewniać sprzęt medyczny, który ułatwi maksymalne podniesienie jakości ich życia. Nasze wysiłki w tym obszarze zostały dostrzeżone przez Agorę S.A., która w sierpniu 2018 r. przekazała darowiznę pieniężną na zakup 4 respiratorów dla podopiecznych Stowarzyszenia. Partnerem akcji byłą firma TOYOTA MOTOR POLAND CO. Sp. z o.o.

Dla podopiecznych Stowarzyszenia ta darowizna oznacza nie tylko dostęp do wysokich technologii medycznych, oznacza przede wszystkim dostęp do wielu obszarów codzienności, które przewlekła i nieuleczalna choroba im odebrała. Dziękujemy Agorze i firmie TOYOTA za pomoc w realizacji naszej misji pomagania najsłabszym!

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz