Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Hospicjum wśród przedszkolaków
Hospicjum wśród przedszkolaków PDF

Od 2013 roku każdy dzień 20 września obchodzony będzie w Polsce jako Dzień Przedszkolaka. Z inicjatywą ustanowienia takiego święta wystąpiło przed czterema laty środowisko łódzkich przedszkoli, które podjęło się organizacji obchodów tego dnia. W tym roku już oficjalnie, dzięki uchwale Sejmu RP z 13 września 2013 r. dzień ten obchodzony był jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na Rynku Manufaktury odbyła się wielka impreza, na którą przybyło około 2000 przedszkolaków z całego kraju. Na maluszków czekała moc atrakcji, długo by wyliczać, ale wspomnieć warto choćby o możliwości podpatrzenia pracy strażaków czy policjantów. Byli klauni na szczudłach, było przeciąganie liny, wspólne śpiewanie i tańce… Naprawdę się działo. Nie zabrakło i nas na tej imprezie.

Postanowiliśmy przy okazji tego święta zwrócić uwagę na dwie sprawy: można pomagać chorym dzieciom i jednocześnie dbać o środowisko. Jak to robić? Można na przykład włączyć się w akcję zbierania plastikowych zakrętek, prowadzoną przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Wiele łódzkich przedszkoli przyłączyło się już do akcji „Zostań Super Zakrętakiem”. Impreza w Manufakturze pomogła dotrzeć do tych przedszkoli, które chciałyby zbierać zakrętki na realizację marzeń małych pacjentów.

Każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej scenerii, w której do pokolorowania postaci posłużyły posegregowane różnorodne zakrętki. Stand przygotowany przez wolontariuszy i pracowników Hospicjum był magnesem przyciągającym grupy przedszkolaków. Przy tej okazji mogliśmy również opowiedzieć o naszej pracy oraz o sposobach, w jaki można wspierać nasze Hospicjum.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz