naglowek
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Dziecko – dziecku
Dziecko – dziecku PDF

Są w życiu sytuacje, w których wzruszenie odbiera mowę. Tak było, kiedy otrzymaliśmy darowiznę od Zosi – dziewięcioletniej dziewczynki z Warszawy, która przekazała na rzecz podopiecznych Hospicjum pieniądze otrzymane od bliskich z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zosia pragnęła podzielić się tym, co dostała, z dzieckiem, które pozostaje pod opieką Hospicjum.

Dzięki darowi serca Zosi, Patryk – nasz podopieczny – otrzymał specjalny, żelowy materac przeciwodleżynowy, który przyczynia się do znacznej poprawy komfortu Patryka. Ponieważ Patryk nie może samodzielnie się poruszać, odpowiedni materac pozwala na zapewnienie mu najwłaściwszej pozycji leżenia, które od teraz nie będzie dla niego tak uciążliwe, jak dotychczas.

Kiedy dziecko pomaga bezinteresownie drugiemu dziecku, my – dorośli – możemy się tylko zawstydzić i zadać sobie pytanie, jak wygląda nasza wrażliwość. Dziękujemy Zosi nie tylko w imieniu Patryka, ale i we własnym, za pomoc i za wzruszenie, które dodaje nam sił w codziennej pracy z cierpiącymi dziećmi.


 

Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2018 - pobierz

Bilans za rok 2018 - pobierz

Zakrętaki

do_www

wpłaty online