Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Oddajemy dzieciom krew!
Oddajemy dzieciom krew! PDF

Może tylko pogoda nie dopisała, bo na nic innego narzekać nie można. Wręcz przeciwnie! 10 edycja akcji „Oddajemy Dzieciom Krew” spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Łodzi i jeśli w takiej sytuacji można mówić o sukcesie, to osiągnęliśmy go przekraczając 200 litrów krwi w pięć lat!

Pomimo zimnego wiatru i zachmurzenia na rynek Manufaktury przybyło wielu kandydatów do oddania krwi. Stworzyła się kolejka, w czasie której można było porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami Hospicjum. Każdy, kto przeszedł badanie lekarskie i został zakwalifikowany do oddania krwi, otrzymał w podziękowaniu prace plastyczne przygotowane przez dzieci z zaprzyjaźnionych z nami szkół i przedszkoli.

Pozwalamy sobie na to słowo: „sukces”. Zawsze, kiedy udaje się choćby jedną osobę przekonać do podzielenia się własną krwią z potrzebującymi, możemy mówić o sukcesie. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy w piątek w Centrum na Franciszkańskiej, a w sobotę na rynku Manufaktury przyłączyli się do naszej akcji. Dziękujemy w imieniu dzieci, którym ten dar przywraca nadzieję.

Kolejną akcję planujemy na wiosnę, tradycyjnie w pierwszych tygodniach kwietnia. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w niej i przypominamy, że krew jest potrzebna zawsze i nic nie może jej zastąpić.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2017 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2017 - pobierz