Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Niepodległościowy Piknik i grochówka dla hospicjum
Niepodległościowy Piknik i grochówka dla hospicjum PDF

Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, jest okazją do wspólnego cieszenia się wolnością ojczyzny. Wywalczoną i wypracowaną wolność trzeba cenić, a radość w tym świątecznym dniu można okazywać na różne sposoby.

Już po raz trzeci w tym dniu w Łódzkiej Manufakturze miał miejsce Piknik Niepodległościowy. Uczestnicy widzieli ponoć samego Marszałka! Każdy, kto pojawił się na Rynku Manufaktury mógł wziąć udział w przygotowanych atrakcjach, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, harcerzy, czy muzea. Jedną z atrakcji była prawdziwa wojskowa grochówka, którą można było się rozgrzać w ten zimny dzień. Grochówki nie rozdawali żołnierze, a wolontariusze Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. W ten sposób zbieraliśmy środki na wsparcie działań naszego hospicjum.

Zebraliśmy 1282,72 zł! Kolejny raz doświadczając życzliwości Manufaktury i zaangażowania wolontariuszy mogliśmy docierać do serc łodzian, którym dziękujemy za pamięć o nas i za wspieranie naszych działań, za wspieranie naszej walki o lepszy los podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Fot. : Michał Eysymontt

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz