Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Manufaktura dla dzieci z Hospicjum
Manufaktura dla dzieci z Hospicjum PDF

Łódź serca ma dwa: jedno bije na wieży katedry (dzwon Serce Łodzi),drugie to Rynek Manufaktury. Przez ostatnie miesiące to drugie serce biło nieco mocniej dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Co roku Manufaktura wspiera jedną z łódzkich organizacji pozarządowych. W roku 2013 to wsparcie spotkało nasze Hospicjum, z czego się bardzo cieszymy. Często gościliśmy na Rynku dając możliwość poznania naszej misji: niesienia pomocy najciężej chorym dzieciom z województwa łódzkiego. Gościliśmy tu przy okazji różnych imprez organizowanych w Manufakturze, na Festiwalu Wolontariatu, Dniu Przedszkolaka, na Święcie Niepodległości. Można by mnożyć przykłady... Przy głównym wejściu do Manufaktury stoi osiem żółtych pojemników na plastikowe zakrętki - znak rozpoznawczy naszej akcji "Zostań Super Zakrętakiem" - do której Manufaktura dołączyła się w sierpniu tego roku, wspierając nasze ekologiczne przedsięwzięcie służące realizacji marzeń podopiecznych Hospicjum. Nawiasem mówiąc: odwiedzający zostawili w pojemnikach przy wejściu już przeszło 100 kilogramów zakrętek! Manufaktura zaczyna powoli przyozdabiać się choinkami. Święta coraz bliżej i Łodzianie pośpieszą wkrótce na świąteczne zakupy. Będzie to szalony czas w Manufakturze. Doświadczenie uczy, że w zakupowej gorączce łodzianie nie zapominają o najbardziej potrzebujących i hojniej niż na co dzień dzielą się swoim sercem. Od początku grudnia nasi wolontariusze i pracownicy będą przybliżać odwiedzającym Manufakturę ideę opieki hospicyjnej. Będziemy starali się być w tym czasie, aby zachęcać do wspierania działań Hospicjum, wierząc, że Piernikowa Chatka wypełni się atrakcjami dla najmłodszych odwiedzających i ich rodziców. Nie zabraknie hospicyjnych bombek na choince w Manufakturze, koncertów, warsztatów i innych atrakcji. Bardzo się cieszymy,że Manufaktura chce nas gościć, jest nam niezmiernie miło, że w ten sposób będziemy mogli dotrzeć do serc Łodzian. Odwiedzający z pewnością przed Świętami znajdą mnóstwo inspiracji do wyboru wspaniałych prezentów, którymi obdarują swoich bliskich. Wierzymy, że i nasi pacjenci znajdą się wśród obdarowanych. Już wkrótce szczegółowy harmonogram naszych akcji w Manufakturze. Już dzisiaj zapraszamy do serca Łodzi, tętniącego przedświątecznymi przygotowaniami.