Home > aktualności > wydarzenia 2013 > Wigilia w Hospicjum
Wigilia w Hospicjum PDF

Nie było śniegu. I tylko śniegu. Wszystko pozostałe było na swoim miejscu: opłatek był, kolędy były, żywa choinka (pachnąca!), karp był, śledzie były, biały obrus i siano też, no i oczywiście Mikołaj. Prawdziwy! Zaproszeni goście, przyjaciele, darczyńcy, nawet telewizja była. A najważniejsze: były dzieci, dużo dzieci, radosnych, szczęśliwych, uśmiechniętych, chociaż chorych, z respiratorami, na wózkach, z przenośną aparaturą do monitorowania funkcji życiowych. Gdzie tak było? Na spotkaniu wigilijnym w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci.

13 grudnia zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych, ich bliskich oraz dla naszych przyjaciół i darczyńców spotkanie opłatkowe, które jest okazją do bycia razem, choćby przez krótki czas, ale razem. Zadbaliśmy, aby dzieci czuły się najlepiej, jak to możliwe. Specjalnie dla nich wystąpili twórcy z Teatru Piccolo, wystawiając spektakl „Bałwankowa Kraina”. Mikołaj hojnie obdarowywał przybyłe dzieci, a wolontariusze dopilnowali, alby nikt nie wyszedł głodny.

A najpiękniejsze były te życzenia przy łamaniu się opłatkiem. Wzruszone głosy łamiące się czasem jak ten kruchy opłatek… Hospicyjna rodzina była razem, była blisko i ta bliskość pokazała, jak wszyscy tęsknimy za Bożym Narodzeniem. Jak wszyscy tęsknimy za tą radością, której nie mąci nawet choroba.

Zdjęcia: Bartosz Wojciechowski