Home > aktualności > wydarzenia 2014 > Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu PDF

Minęło już troszkę czasu, ale emocje jeszcze nie opadły i wciąż przy relacji z tamtych dni na twarzy Michała pojawia się rumieniec entuzjazmu i w oczach zapala się iskierka radości. I kiedy opowiada wydaje się, jakby tam właśnie był i patrzył właśnie na to, o czym mówi. Ciepło tynków, ciasne malownicze uliczki, chłód barokowych wnętrz i ogromna przestrzeń Placu Świętego Piotra. I spotkanie z Papieżem Franciszkiem, takie nie w tłumie, ale w twarzą w twarz, bliskie, serdeczne… Minęło już troszkę czasu od powrotu Michała z Rzymu, ale wciąż jest to jeden z głównych tematów rozmów.

W połowie września 2014 roku Michał z rodzicami poleciał na kilka dni do Rzymu. Zobaczyć Rzym było marzeniem Michała, które mogło być zrealizowane dzięki zaangażowaniu uczniów XXI LO w Łodzi. To właśnie uczniowie łódzkiego Prusa organizowali zbiórki i aukcje charytatywne, z których dochód przekazany został na realizację marzenia Michała. Przez osiem dni Michał zwiedzał zabytki Wiecznego Miasta, odwiedzał rzymskie bazyliki, uczestniczył w audiencji Papieża Franciszka. Wrócił cały szczęśliwy i nawet nie było kłopotów z wniesieniem na pokład samolotu respiratora, który Michałowi na co dzień pomaga w oddychaniu…

Społeczności XXI LO w Łodzi dziękujemy za ofiarne wspieranie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, zwłaszcza za spełnienie marzenia Michała. Dziękujemy też wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie przelotu, zakwaterowanie w Rzymie, uatrakcyjnienie pobytu i pomoc w sprawnym powrocie. Dziękujemy w imieniu Michała oraz całego Hospicjum.

(jm)