Home > aktualności > wydarzenia 2014 > Spotkanie Wigilijne 2014
Spotkanie Wigilijne 2014 PDF

W ostatniej chwili podobno Świętemu Mikołajowi udało się zamienić płozy na opony zimowe i w samą porę dotarł na Spotkanie Wigilijne podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Napięcie rosło, do samego końca nie było wiadomo, czy z racji braku śniegu uda mu się dotrzeć. Ale dotarł. I przywiózł ze sobą worki pełne prezentów: dla młodszych i dla starszych, dla chorych i zdrowych, dla smutnych i radosnych. Bo z okazji świąt Bożego Narodzenia nie powinno zabraknąć prezentu dla nikogo. Sala Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi pękała w szwach i ledwo pomieściła uczestników spotkania…

12 grudnia 2014 roku po raz kolejny zorganizowane zostało Spotkanie Wigilijne, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń Hospicjum w ciągu całego roku. Dla podopiecznych to szansa na wspólne spotkanie i spędzenie miło czasu, dla pracowników i wolontariuszy to szansa na zrobienie czegoś, co na długo zostaje w pamięci. Dla darczyńców, sponsorów i naszych przyjaciół to okazja przyjrzenia się efektom naszych działań. A jest się czemu! Z roku na rok obserwujemy większą frekwencje na spotkaniach, a to oznacza, że proponowane przez Hospicjum formy opieki pozwalają na pokonywanie ograniczeń i na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Wojewoda Jolanta Chełmińska, pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi Tomasz Trela, radni miejscy, przedstawiciele NFZ, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nasi przyjaciele, darczyńcy. Spotkanie było współfinansowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a Świętemu Mikołajowi pomagali przygotować prezenty m.in. Spółdzielnia Mleczarska Jogo w Łodzi, Cetech sp. z o.o., Plastiflora sp. z o.o., pracownicy P&G w Łodzi, Fundacja Bankowa im. Mariana Kantona, koło PCK w Pabanicach, Abena sp. z o.o., funkcjonariusze Straży Granicznej w Łodzi, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zgierzu oraz wielu, wielu innych, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu nr 3 w Łodzi za przepyszne potrawy, a także przedstawicielom Urzędu Miasta Łodzi i pracownikom NFZ za przyniesione ciasta. Dzięki temu nasze spotkanie, choć liczące kilkaset osób, zachowało naprawdę rodzinną atmosferę.

Uczestników zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami ze Świętym Mikołajem udostępnionymi tutaj

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu