Home > aktualności > wydarzenia 2014 > Spotkanie Wigilijne Polskiej Izby Turystycznej
Spotkanie Wigilijne Polskiej Izby Turystycznej PDF

22 grudnia 2014 roku w łódzkim Hotelu Andel’s spotkali się członkowie Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystycznej na corocznym spotkaniu wigilijnym. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Czy Hospicjum ma coś wspólnego z turystyką? Poza tym, że pracownicy Hospicjum pokonują rocznie zawrotną liczbę 450 000 km oraz faktem wyśmienitej czasem znajomości topografii województwa łódzkiego, to niewiele. Ale cel spotkania był inny: charytatywny. Była to okazja, aby w przedświątecznym czasie powiedzieć o działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i zwrócić się z prośbą o wsparcie tej działalności.

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem budzącym ciepłe skojarzenia wielu ludzi, jest czasem szczególnej życzliwości i dobroci dla siebie. To czas pamiętania o potrzebujących, w którym pomaganie przychodzi na ogół nieco łatwiej niż na co dzień. Byliśmy na spotkaniu wigilijnym Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystycznej zaproszeni przez Zarząd Oddziału, który w ten sposób zechciał wesprzeć naszą działalność. Uczestnicy uroczystego wieczoru otrzymali wśród świątecznych upominków również Biuletyn Informacyjny Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, a Mikołaj postarał się, aby obdarowywać również możliwością czynienia dobra.

Zebrane przez nas środki w czasie tego wieczoru przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego. W czasie, kiedy temat budowy jest głównym wątkiem naszych zabiegów i wysiłków, nie zapominamy o bieżących potrzebach naszych podopiecznych i staramy się, aby sprzęt, który ułatwia im życie, był zawsze niezawodny i najlepszy dla każdego z nich. Dziękujemy za wszelkie słowa uznania, propozycje współpracy i pomocy oraz każdy gest materialnego wsparcia naszych działań.