Home > aktualności > wydarzenia 2015
Pomoc Generowana Empatią. Wsparcie od PGE PDF

Fundacja PGE – Energia z Serca przekazała Stowarzyszeniu „Łódzkie Hospicjum Dla Dzieci” darowiznę w wysokości 10.000 złotych na realizację projektu pn. Zakup sprzętu medycznego dla potrzeb pacjentów przebywających pod opieką Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”.

Boże Narodzenie 2015 PDF

Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole.
Szymon Mucha, Kolęda dla nieobecnych

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego proszę przyjąć życzenia:
zdrowia, nawet jeśli o zdrowiu już zapomniano,
radości, nawet jeśli nie było do niej ostatnio okazji,
spokoju, nawet jeśli drżą jeszcze wystraszone ręce,
Miłości, nawet jeśli serce goi rany,
wiary, nawet jeśli zawiodły już wszystkie wezwania,
uśmiechu, nawet jeśli od łez nie wyschły policzki…

Niech Święta Bożego Narodzenia przepełnią się obecnością nowych sił, a Nowy Rok niech przyniesie nieskończoną ilość okazji do odnajdywania szczęścia.

Janina Adamczyk
Prezes Zarządu Stowarzyszenia
„Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”

Wizyta Księdza Kaczkowskiego PDF

Wszystko potoczyło się bardzo szybko i niespodziewanie. Wczoraj wieczorem przyjął zaproszenie, a dziś przed południem złożył nam wizytę przebywający właśnie w Łodzi ks. Jan Kaczkowski, założyciel i dyrektor Hospicjum Puckiego, który siebie samego określa mianem „onkocelebryty”. Ksiądz Jan Kaczkowski, który zmaga się z glejakiem mózgu, odwiedził nasze progi, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami wokół hospicyjnej idei pomocy najsłabszym.

Spotkanie Wigilijne 2015 PDF

Kiedy przygotowuje się wieczerzę wigilijną, trzeba czekać do pierwszej gwiazdki. Kiedy organizowaliśmy spotkanie wigilijne podopiecznych Hospicjum, nie mogliśmy czekać na pierwszą gwiazdkę, bo na łódzkim niebie nie było jej widać. Bardziej czekaliśmy na tych, którzy jadąc do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi utknęli w korkach. Na szczęście wszyscy dotarli, nawet Święty Mikołaj, który obładowany prezentami pojawił się w najważniejszym momencie.

Maraton Filmowy Kopernika PDF

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą uczestnicy różnych „talentshow”, którzy wychodzą na scenę i sprawiają, że jurorom opadają szczęki? Którzy śpiewają lub tańczą tak, jakby niczego innego od urodzenia nie robili? Prawdopodobnie z takich miejsc, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. To, co pokazali w czasie poniedziałkowego koncertu, mogłoby być gotowym materiałem do telewizyjnego show.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>