Home > aktualności > wydarzenia 2015 > Zaczęło się!
Zaczęło się! PDF

Bez błysków fleszy, bez wywiadów, spotów i żółtych pasków w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych zaczęło się największe jak dotąd przedsięwzięcie Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. 29 października podpisana została umowa z wykonawcą prac budowlanych inwestycji przy ŁUPKOWEJ 1, firmą Vester, która zobowiązała się do wybudowania stacjonarnego ośrodka dla pacjentów niewydolnych oddechowo. Ten niezwykły moment poprzedzony był ciągnącymi się w nieskończoność zmaganiami z wymogami prawno-administracyjnymi, procedurami konkursowymi, negocjacjami, ustaleniami, wyjaśnieniami. A teraz czas przejść od prac papierowych, do materialnego urzeczywistniania snu o stacjonarnym ośrodku dla pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie oddychać. Docelowo w naszym hospicjum na Łupkowej ma być oddział stacjonarny, gabinet rehabilitacji, gabinet stomatologiczny dla niepełnosprawnych dzieci, magazyn sprzętu medycznego dla pacjentów hospicjum domowego oraz zaplecze administracyjno-biurowe Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Na plac budowy wjechały koparki, które rozpoczną kopanie pod fundamenty. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, już niedługo zza prowizorycznego ogrodzenia zaczną wystawać świeże mury. W 2016 roku będziemy chcieli wykończyć budynek z zewnątrz, a do 2017 planujemy zakończyć prace budowlane i wykończeniowe. Będziemy potrzebować w tym wsparcia, bo na chwilę obecną zabezpieczone jest 80% kosztów budowy. Dlatego prosimy każdego, komu nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci o wsparcie. Każda złotówka przekazana na ten cel jest inwestycją w podniesienie jakości życia nieuleczalnie chorych. W powojennej historii Łodzi to jedna z największych inwestycji społecznych, nawiązująca do najpiękniejszych tradycji łódzkiej filantropii. Hospicjum przy Łupkowej powstaje bez państwowych dotacji, jest owocem hojności i ofiarności Łodzian, mieszkańców regionu łódzkiego oraz przyjaciół Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Zaczęło się. Budujemy. I prosimy o pomoc w tej budowie. Bez tej pomocy ciężko będzie zrealizować to zamierzenie. Na tę pomoc liczą podopieczni Hospicjum. Czekamy na Was, bo POMOC BUDUJE.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz