Home > aktualności > wydarzenia 2015 > Msza Święta za zmarłych
Msza Święta za zmarłych PDF

Choć coraz bardziej nachalnie wciskają się zewsząd bombki, światełka, świecidełka, choinki i świąteczne piosenki w sklepach, w naszym kalendarzu ten czas naznaczony jest jeszcze listopadową zadumą. Tradycyjnie w jedną z niedziel listopada spotykamy się razem, aby wspominać naszych zmarłych, aby wspominać tych, z którymi i dla których pracowaliśmy, niosąc hospicyjną posługę. Kolejny już raz gościny użyczyła nam parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi. Tam spotkaliśmy się na mszy świętej, a po niej na rozmowach i wspólnym byciu razem, wspominaniu naszych zmarłych i dzieleniu się otuchą.

Dla rodzin pogrążonych w żałobie to niezwykły czas. Ci, których rany są jeszcze świeże, mogą spotykać się i rozmawiać z tymi, którzy pożegnali swoich najbliższych już dawno i przeszli przez całą drogę żałoby. Ci, którzy sięgają po chusteczki w czasie rozmowy, mogą wesprzeć się na ramieniu tych, którzy odnaleźli już spokój po stracie. Jest to jednak czas przede wszystkim radosnego i wdzięcznego wspominania tych, których fizycznie nie ma już z nami. To czas, w którym najlepiej widać, że hospicjum to wielka rodzina.

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz