Home > aktualności > wydarzenia 2015 > Maraton Filmowy Kopernika
Maraton Filmowy Kopernika PDF

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą uczestnicy różnych „talentshow”, którzy wychodzą na scenę i sprawiają, że jurorom opadają szczęki? Którzy śpiewają lub tańczą tak, jakby niczego innego od urodzenia nie robili? Prawdopodobnie z takich miejsc, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. To, co pokazali w czasie poniedziałkowego koncertu, mogłoby być gotowym materiałem do telewizyjnego show.

7 grudnia 2015 r. w łódzkim Klubie „Wytwórnia” miał miejsce koncert „Filmowy Maraton Kopra”, którego celem było uczczenie 110 rocznicy powstania szkoły oraz wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. Na scenie wystąpili uczniowie „Kopernika” i pokazali, jakie wokalne, taneczne i aktorskie zdolności w nich drzemią. W dowcipnej konwencji zrobili przegląd największych kinowych przebojów, wykonując solowo, w duetach lub chóralnie najbardziej znane filmowe piosenki. Towarzyszyły temu układy choreograficzne, w których fizyka czasem zachowywała się tak, jakby w ogóle nie chodziła do szkoły.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni społeczności I Liceum Ogólnokształcącemu: uczniom, radzie rodziców, pedagogom, Dyrekcji za życzliwość i dostrzeżenie naszej działalności na rzecz najsłabszych. I dziękujmy za niezwykłą wędrówkę po muzyce filmowej, która pozwala wierzyć, że kiedyś i te łódzkie młode talenty objawią się wielkiemu światu.