Home > aktualności > wydarzenia 2015 > Spotkanie Wigilijne 2015
Spotkanie Wigilijne 2015 PDF

Kiedy przygotowuje się wieczerzę wigilijną, trzeba czekać do pierwszej gwiazdki. Kiedy organizowaliśmy spotkanie wigilijne podopiecznych Hospicjum, nie mogliśmy czekać na pierwszą gwiazdkę, bo na łódzkim niebie nie było jej widać. Bardziej czekaliśmy na tych, którzy jadąc do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi utknęli w korkach. Na szczęście wszyscy dotarli, nawet Święty Mikołaj, który obładowany prezentami pojawił się w najważniejszym momencie.

Jest naszą tradycją, i to tradycją sięgającą samych początków istnienia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, że w połowie grudnia organizujemy spotkanie wigilijne. Jest to okazja do wspólnego spotkania się, poznania się hospicyjnych rodzin, wymiany doświadczeń, wspólnego celebrowania bożonarodzeniowych tradycji. To też okazja o podziękowania naszym przyjaciołom i darczyńcom. 10 grudnia 2015 r. na dzieci czekał Teatr Widzi Mi Się, było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, wieczerza wigilijna i prezenty. Dużo prezentów. A jeszcze więcej prezentów wkrótce dojedzie do domów naszych podopiecznych. Prezenty zostały przygotowane przez pomocników Świętego Mikołaja z łódzkiej fabryki Gilette oraz przez indywidualnych darczyńców.

Święta wyzwalają ogromny potencjał dobra. Cieszymy się, że dużo tego dobra spłynęło na podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam pomagać, a szczególne dzięki dla: wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Łodzi, PGE Dystrybucja Zakład Łódź Teren, PGE Obrót S.A. Odział z siedzibą w Łodzi, Fundacji Bankowej im. dra Mariana Kantona w Warszawie, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Dyrekcji Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej Jogo, Spółdzielni Mieszkaniowej Radogoszcz-Wschód, Oddziałowi Pabianickiemu PCK, Cetech sp. z o.o.  i Plastiflora sp. z o.o. (bez której Mikołaj nie miałby w co zapakować prezentów). Dziękujemy też wszystkim, którzy w czasie świątecznych przygotowań śpieszą wspierać naszą działalność. A wolontariuszom podziękowania specjalne: za czas i energię, prosto z serca.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze Spotkania Wigilijnego.

Zdjęcia do pobrania w pełnej rozdzielczości tutaj

Więcej zdjęć na naszym profilu facebookowym. Zapraszamy!