Home > aktualności > wydarzenia 2016 > Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Spotkanie ze Świętym Mikołajem PDF

Tradycja nakazuje, by wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdy na wieczornym niebie, zasiąść do wigilijnego stołu. Ponieważ w mieście trudno jest ją dostrzec, spotkaliśmy się 15 grudnia w Teatrze Arlekin w Łodzi, aby wspólnie celebrować świąteczne tradycje. Po raz kolejny udało nam się zorganizować Spotkanie Wigilijne Podopiecznych i Przyjaciół Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” i po raz kolejny zrobiliśmy wszystko, aby Świętemu Mikołajowi udało się na czas dotrzeć do każdego dziecka.

Od początku działalności Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci organizowane są spotkania wigilijne, w czasie których dzieląc się opłatkiem, składamy sobie życzenia, dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają nasze działania oraz jesteśmy ze sobą razem: z naszymi nadziejami, bólami, radościami i smutkami, wszystko radosnej atmosferze zbliżających się Świąt. W tym roku na uczestników Spotkania Wigilijnego czekali artyści Teatru Arlekin z przedstawieniem „Pastorałka dla woła i osła”, a po wigilijnej wieczerzy – pomimo braku śniegu – do dzieci przybył Święty Mikołaj.
Tradycyjnie już dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego święta. W szczególny sposób dziękujemy firmie Cetech sp. z o.o., Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej Jogo, Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Oddziałowi PCK w Pabianicach oraz pracownikom łódzkiej fabryki Gillette. Osobno dziękujemy również łódzkim dziennikarzom, którzy relacjonowali nasze spotkanie na antenie TVP Łódź oraz TV Toya.