Home > aktualności > wydarzenia 2017
Niedziela na basenie PDF

Są takie chwile, w których wzruszenie odbiera głos. Tak było wczoraj, kiedy dzięki zaangażowaniu ratowników WOPR na pływalni Szkolnej przy ulicy Syrenki w Łodzi, mogliśmy widzieć szczęście naszych podopiecznych bawiących się w wodzie. To była pierwsza taka impreza w Polsce, a my jesteśmy ogromnie dumni z odwagi Oliwki, Franka, Kuby i Kacpra, którzy pokazali, co to znaczy przełamywać bariery. Bardzo Wam dziękujemy za Waszą radość. I bardzo dziękujemy ratownikom z panem Arkadiuszem Kurkowskim na czele za świadectwo niezwykłego zaangażowania i cudownej wrażliwości.

Podziękowanie za 1% PDF

Przez najbliższe kilkanaście tygodni możemy się jedynie zastanawiać, jaki efekt przyniesie tegoroczna kampania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. Mniej więcej w środku wakacji urzędy skarbowe poinformują organizacje pożytku publicznego, jakie kwoty z 1% zasilą ich budżety. My chcielibyśmy już teraz podziękować każdemu, kto odpowiedział na nasz apel i na apel Marcina Gortata, który z wraz z Malwinką zachęcał: „Dołącz do Dobrej Drużyny”. Wspólnym wysiłkiem staramy się odmieniać los podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Przy ulicy Łupkowej 1 stoi już budynek sfinansowany ze środków z 1% podatku. Trwają jeszcze prace nad jego ukończeniem i wyposażeniem, ale oddział stacjonarny już jest i w pełnej gotowości oczekuje na pierwszych pacjentów.

Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA powstaje dzięki 1% podatku oraz z darowizn od osób prywatnych, firm i instytucji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w rozliczeniu podatku pamiętali o wpisaniu numeru KRS 0000 159689. Każdego, kto chciałby zobaczyć, jak procentuje jego 1 % zapraszamy na Łupkową 1 – chętnie oprowadzimy z dumą pokazując, co udało się zrobić, dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Prosząc o pamięć o podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci z całego serca DZIĘKUJEMY!

Dotacja z Fundacji KGHM Polska Miedź PDF

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”  uzyskało darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź w wysokości 67740,00 zł, która została przeznaczona na dofinansowanie zakupu wyposażenia sali chorych wieloprofilowego ośrodka Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA. Z otrzymanych środków zakupione zostały dwa łóżka  medyczne z materacami przeciwodleżynowymi, szafki przyłóżkowe, respiratory oraz pulsoksymetry. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Otwórzcie Serce - Akcja Charytatywna PDF

9 maja 2017 roku w Publicznym Gimnazjum nr 13 miała miejsce Akcja Charytatywna „Otwórzcie Serce”. Celem akcji było wsparcie działań Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. Uczniowie „Trzynastki” mięli okazję spotkać się z artystami zachęcającymi do pomagania innym, sami też włączali się w uświetnienie wydarzenia. W czasie akcji zebrane zostało 3.914,62 zł, za co gorąco dziękujemy i bardzo serdecznie zachęcamy do przeczytania relacji z imprezy na stronie Publicznego Gimnazjum nr 13 w Łodzi.

Otwarcie Hospicjum na Łupkowej PDF

Dotychczasowa budowa na ulicy Łupkowej trwała 540 dni. W tym czasie udało się wybudować cały obiekt oraz urządzić dwie jego części, które są już gotowe, aby służyć pacjentom. 27 kwietnia 2017 roku o godz. 11 otwarte zostało Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA, które Łódzkie Hospicjum dla Dzieci powołało do życia dzięki środkom z 1% podatku oraz z darowizn na ten cel przekazywanych przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Poświęcenia Centrum dokonał biskup Marek Marczak, a uroczyste otwarcie zaszczycili swoja obecnością przedstawiciele władz Miasta i Województwa. To pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. Od 1 lipca 2017 roku możliwe będzie przyjęcie pierwszych pacjentów do opieki stacjonarnej.

Pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci znajduje się obecnie ponad 80 rodzin z całego województwa łódzkiego. Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA będzie stanowiło zaplecze dla zespołu opieki domowej oraz zapewni 26 miejsc dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z opieki swoich najbliższych w omach. Całość inwestycji finansowana jest przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” ze środków z 1% podatku oraz z darowizn. Budynek powstał na działce zakupionej od Urzędu Miasta Łodzi za 1% wartości, natomiast dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się wybudować ekologiczną kotłownię z pompami ciepła.

fot.: Mateusz Adamczyk

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>