Home > aktualności > wydarzenia 2017 > Otwarcie Hospicjum na Łupkowej
Otwarcie Hospicjum na Łupkowej PDF

Dotychczasowa budowa na ulicy Łupkowej trwała 540 dni. W tym czasie udało się wybudować cały obiekt oraz urządzić dwie jego części, które są już gotowe, aby służyć pacjentom. 27 kwietnia 2017 roku o godz. 11 otwarte zostało Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA, które Łódzkie Hospicjum dla Dzieci powołało do życia dzięki środkom z 1% podatku oraz z darowizn na ten cel przekazywanych przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Poświęcenia Centrum dokonał biskup Marek Marczak, a uroczyste otwarcie zaszczycili swoja obecnością przedstawiciele władz Miasta i Województwa. To pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. Od 1 lipca 2017 roku możliwe będzie przyjęcie pierwszych pacjentów do opieki stacjonarnej.

Pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci znajduje się obecnie ponad 80 rodzin z całego województwa łódzkiego. Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA będzie stanowiło zaplecze dla zespołu opieki domowej oraz zapewni 26 miejsc dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z opieki swoich najbliższych w omach. Całość inwestycji finansowana jest przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” ze środków z 1% podatku oraz z darowizn. Budynek powstał na działce zakupionej od Urzędu Miasta Łodzi za 1% wartości, natomiast dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się wybudować ekologiczną kotłownię z pompami ciepła.

fot.: Mateusz Adamczyk

fot. Archiwum ŁHdD