Home > aktualności > wydarzenia 2018
Drugie życie choinek PDF

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia