Home > aktualności > wydarzenia 2018
Respiratory od Toyoty i Agory PDF

Pomimo ogromnego rozwoju nauk medycznych, wciąż doświadczamy takich schorzeń, których nie jesteśmy w stanie pokonać. Wtedy pozostaje opieka, minimalizowanie cierpienia i dokładanie wszelkich wysiłków, aby podnieść jakość życia pacjenta cierpiącego na chorobę, która obecnie pozostaje nieuleczalną.

Zielona Łupkowa! PDF

Od września 2017 roku w naszym Ośrodku przy ul. Łupkowej 1 przebywają pacjenci oddychający przy pomocy respiratora. Dla nich jest to miejsce mające zastąpić im choćby cząstkę domu i bardzo zależy nam na tym, aby warunki tworzone dla pacjentów były jak najbardziej domowe, żeby czuli się dobrze, żeby czuli się jak najlepiej. Z tego też względu zależy nam, aby jak najszybciej zagospodarować teren wokół Hospicjum, żeby pacjenci mogli cieszyć swoje oczy otaczającą zielenią. Temu służyła akcja sadzenia choinek, która miała miejsce na Łupkowej 1 w środę, 11 kwietnia 2018 roku.

Dobre Kino PDF

Tym razem był Kacper, Kuba, Igor, Olek, Julka oraz Maja, siostra Kuby. Koniecznie Maja, bo film był o Mai, co prawda innej Mai, ale jednak. Dzięki życzliwości Dyrekcji Kina Helios w łódzkiej Sukcesji kolejna grupa podopiecznych Hospicjum mogła się wybrać do kina. Poprzednio był film „Tedi i mapa skarbów”, tym razem „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”.

Dzień Kobiet w Curis Beuty & Care PDF

Miały różne plany na swoje życie, różne marzenia. Niektóre z nich rozpoczęły ich realizację, niektóre przygotowywały się jeszcze do tego. Wszystkie łączy to, że niespodziewanie musiały ze swoich planów zrezygnować i podjąć się opieki nad nieuleczalnie chorym dzieckiem. Dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, non-stop, bez premii, urlopów, dodatków za nadgodziny i dni świąteczne. To na nich najczęściej spoczywa cały ciężar opieki. To one są pielęgniarkami, rehabilitantkami, lekarkami, psychologami, przyjaciółkami, animatorkami zabaw dla swoich dzieci, czasem wspiera ich w tym mąż, czasem mogą liczyć tylko na siebie. W Dniu Kobiet nie sposób nie pomyśleć o nich – hospicyjnych Matkach – bohaterkach, o których Hollywood nie robi filmów.

Drugie życie choinek PDF

Nie ma już takich zim, jakie były kiedyś, że mróz szczypał, a śnieg pod butami skrzypiał… I w mieszkaniach cieplej niż kiedyś… A skoro cieplej, to i choinkom trudniej w mieszkaniach wytrzymać… Lada dzień pojawi się pytanie: „Co zrobić z tegoroczną choinką?” Jeśli choinka jest w doniczce, tzn. ma korzeń, odpowiedź może być prosta: przywieźć na Łupkową 1.

Teren wokół Hospicjum ma służyć pacjentom. Obecnie to pozostałość po placu budowy, ale chcemy z wiosną zabrać się za nasadzenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc: przyjmiemy drzewka choinkowe, które zakończyły już swoją karierę w mieszkaniach. Warunkiem jest szansa na przesadzenie, czyli choinka z korzeniami. Drzewka przyjmujemy od 8 do 14 stycznia, najlepiej w godzinach od 8 do 15:30, ale w innych godzinach i terminach też jest możliwe.

Obecnie prosimy o iglaki koncentrując się na choinkach, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić po okresie Bożego Narodzenia.  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas innymi sadzonkami, zachęcamy do kontaktu.

Apel w sprawie choinek można zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>