onas.jpg
Home > o nas > stowarzyszenie > polityka jakości
Polityka Jakości

Politykę jakości, a w tym zapewnienie Pacjentom jak najwyższej jakości opieki i poczucia bezpieczeństwa Hospicjum realizuje poprzez:

1. Utrzymywanie bliskiej współpracy personelu z Pacjentami.
  2. Możliwie najpełniejszą realizację potrzeb Pacjentów z poszanowaniem ich praw i godności osobistej.
  3. Prowadzenie terapii w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny, poparte wynikami uznawanych na świecie badań naukowych.
  4. Zatrudnianie osób o wysokich kwalifikacjach zawodowych, cechujących się empatią i chęcią pomagania chorym.
  5. Ciągłe szkolenie zespołu Hospicjum w zakresie nowoczesnych metod leczenia.
  6. Prowadzenie działalności naukowo-badawczej i przedstawianiu wyników na forach specjalistów celem porównania wyników działalności leczniczej z innymi ośrodkami w kraju.
  7. Prowadzenie działalności dydaktycznej - zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz szkolenie osób będących w trakcie specjalizacji.
  8. Ścisłą współpracę z Klinikami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  9. Utrzymywanie kontaktów z krajowymi ośrodkami prowadzącymi podobną działalność.
  10. Partnerską współpracę personelu, stwarzającą możliwość dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.
  11. Przestrzeganie przyjętych standardów jakościowych.
  12. Spełnienie wymagań przepisów prawnych

Zespół Hospicjum dokłada wszelkich starań, by przynieść ulgę, zapewnić bezpieczeństwo i sprawić radość Podopiecznym oraz ich bliskim. Po stracie bliskiej osoby Hospicjum udziela wsparcia psychologiczno-duchownego rodzinie i towarzyszy w trudnym czasie żałoby. Dzięki życzliwości ofiarodawców i sponsorów Hospicjum ma możliwość zakupienia nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu medycznego, który umożliwia pobyt chorego w domu, w otoczeniu rodziny, co jest bezcenne, zwłaszcza w przypadku dzieci. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci jest wspierane przez rosnącą rzeszę oddanych Wolontariuszy, którzy z wielką pasją angażują się we wszelkie formy współpracy z Hospicjum. Dla kandydatów na Wolontariuszy prowadzone są szkolenia i warsztaty pozwalające poznać zasady pracy z osobą chorą i jej rodziną. W celu zapewnienia kompleksowości opieki medycznej Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję i rozpoczął starania o wybudowanie stałej siedziby dla Hospicjum. Zrealizowanie powyższego zadania pozwoli na rozszerzenie działalności medycznej o specjalistyczną pomoc stomatologiczną dla nieuleczalnie chorych Pacjentów, również tych, którzy nie znajdują się bezpośrednio pod opieką Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Certyfikat rejestracji - pobierz