naglowek
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > podopieczni > galeria prac dzieci
Nowe dzieło Marcina

Czy znacie już film o pasji Marcina, specjalisty od własnoręcznie robionych modeli? Jest do obejrzenia na naszej stronie w zakładce „multimedia” lub na serwisie YouTube. No to teraz Marcin pojechał z grubej rury;) Wydechowej! Spójrzcie –proszę – na to cudo, bo jak inaczej nazwać model motocykla Indiana 850cc? Półtora roku codziennej pracy Marcina dało taki efekt! Wszystko, absolutnie wszystko, to ręczna praca, żadnych gotowców, żadnego pójścia na skróty. I wszystko działa: hamulce, skrzynia biegów, nawet papierowy łańcuch.

Marcin powiedział kiedyś, że ręce to jego skarb. Poświęcony temu był film przygotowany przez Agnieszkę Rutkowską, emitowany w styczniu 2013 roku w programie „Magazyn Ekspresu Reporterów” w TVP2 (materiał od 38 minuty). Wówczas Marcin rozpoczynał pracę nad modelem motocykla. Praca została zakończona z efektem, który zatyka dech w piersiach, na szczęście nie Marcina, który walcząc z postępującą chorobą korzysta ze wsparcia oddechowego świadczonego przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze dzieło Marcina, oniemieli z zachwytu. Wierne odwzorowanie legendarnego motocykla to tylko jeden z przejawów niezwykłej cierpliwości i niespotykanego talentu. Marcin jest dumny z efektu swoje pracy, a my jesteśmy dumni z Marcina i pozostajemy dłużnikami za optymizm, którym nas zaraża.

Biorąc pod uwagę słowa Marcina: „Im cos jest trudniej zrobić, tym większą mam frajdę” można tylko drżeć z podekscytowania, co teraz planuje stworzyć swoimi dłońmi. Bez względu na to, co to będzie, pewne jest jedno: będzie niesamowite!


 
Marcin lat 26

Marcin do Hospicjum został przyjęty w 2003 roku w wieku 17 lat z powodu dystrofii mięśniowej i niewydolności oddechowej. Obecnie ma prowadzoną nieinwazyjną wentylację mechaniczną przy pomocy respiratora. Jego życiową pasją jest modelarstwo. Z dużą precyzją  odwzorowuje modele znanych statków (np. Santa Maria), rowerów, budynków, itp. Wykonując swoje prace nie korzysta z gotowych elementów. Nawet najmniejsze, kilka milimetrowe szczegóły przygotowuje sam z dostępnych mu materiałów. Marcin potrafi godzinami opowiadać o modelach, na których się wzoruje, przytaczając zarówno związane z nimi wydarzenia historyczne, jak i dane techniczne.

 
Łukasz lat 19

Łukasz jest Podopiecznym hospicjum od 2009r. Cierpi na dystrofię mięśniową typu Duchenn’a.  Okresowo jego oddech jest wspomagany przy pomocy BIPAP-u. Interesuje się astronomią i mapą nieba, a jego największą pasją są malarstwo i rysunek.

 

 
Kacper lat 8

Kacper przyjęty został pod opiekę Hospicjum w 2004 roku z powodu postępującej niewydolności oddechowej. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu I. Wspomagany jest oddechowo przy pomocy BiPapu (czyli małego respiratora).   Interesuje się rysunkiem, komputerami oraz beletrystyczną literaturą (w ostatnim czasie przeczytał całą sagę Zmierzch i Błękitnokrwiści). Podobnie jak jego rodzice jest miłośnikiem zwierząt (3 psy i kot). Z tatą podziela zainteresowanie gadami. W swojej kolekcji ma cztery jaszczurki i kameleona.

 
Piotruś lat 11

Piotruś otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w VIII Regionalnym Konkursie Literackim "Moje ulubione miejsce w Łodzi"

Przeczytaj "Pamiętnik" Piotrusia:

 

 

 


Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2018 - pobierz

Bilans za rok 2018 - pobierz

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Zakrętaki

do_www

wpłaty online