naglowek
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Home > przyjaciele > ambasadorowie
Ambasador Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci


Piotr Rubik

piotr_rubik_mPiotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. Od dziecka kształcił się jako wiolonczelista, najpierw w Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, potem w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako wiolonczelista współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, m. in. Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i Sinfonia Varsovia. Od dziecka wiedział, że jego główną pasją jest kompozycja. Na swej artystycznej drodze współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami pisząc dla nich utwory, akompaniując jako pianista czy prowadząc koncerty jako dyrygent.  Jako producent muzyczny zrealizował przeszło 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Jego pierwszym dużym przebojem był “Dotyk” śpiewany przez Edytę Górniak. Pisze muzykę filmową (m. in. “Ja wam pokażę”, “Ryś”). Jego utwory promowały duże, polskie produkcje filmowe takie, jak “Quo vadis” czy “Zemsta”. Jest twórcą sygnałów radiowych i telewizyjnych (m. in. “Wiadomości”, “Tomasz Lis na żywo”, oprawa programu I Polskiego Radia). Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno - instrumentalne takie jak oratoria “Tu es Petrus” czy “Psałterz wrześniowy”. Przeboje z tych dzieł - “Niech mówią, że to nie jest miłość” (uznana polską piosenką wszechczasów w plebiscycie Radia Zet) czy “Psalm dla ciebie” przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach list przebojów. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Kompozytor jest laureatem wielu nagród, m. in. 1 miejsce na Fesiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 r, Super Jedynka za płytę roku oraz Super Super Jedynka dla najpopularniejszego wykonawcy w 2006r, Wiktor 2006, Telekamera 2007, 1 miejsce na festiwalu Top Trendy w 2007r (kolejne statuetki Top Trendy otrzymał też za 2008 i 2009 rok), Teraz Polska 2007, Róże Gali 2007.
Źródło:   www.rubik.pl

 
Robert Krool

Robert_KroolFundator Założciel i Wiceprezes Fundacji na rzecz promocji przedsiębiorczości INSTYTUT COPERNICUS.


Ekspert Instytutu Copernicus odpowiedzialny za promocję wiedzy o przywództwie w świecie biznesu i polityki oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego drugą specjalizacją jest zarządzanie sprzedażą. Studiował ekonomię i socjologię w Hamburgu.

Karierę "od najniższego szczebla" rozpoczynał na rynku finansowym również w Niemczech. W ciągu blisko 20 lat pracy zawodowej przeszedł przez różne stanowiska i obszary kompetencji. Pozyskiwał rynki, obsługiwał kluczowych klientów, tworzył strategię i budował od podstaw kanały dystrybucji dla niektórych brandów w Europie Środkowo-Wschodniej: BDF NIVEA, Brian Tracy Learning Systems, TTI Software - Insights. Przez ponad 10 lat pełnił funkcje członka zarządu lub rad nadzorczych w Polsce, Węgrzech i Austrii.

Zdobył unikatowe doświadczenie w reorganizacjach przedsiębiorstw (TP SA, Huta Szczecin, PGNiG, TUnŻ Compensa, Grupa BUDLEX, Bank BPH, TUnŻ CUP). W obecnych działaniach wspiera radą, pomysłem i treningiem osoby publiczne (media, sport, polityka), w szczególności członków zarządów i dyrektorów renomowanych firm. Do grona jego klientów należą: AGORA, LUKAS Bank, Grupa ING, SYBASE Polska, AIG Polska TU, AVON, Eurobank, TP SA, Bank BPH i PZU Życie.

Jest członkiem Rady Programowej i Komisji Sędziowskiej konkursu Polish National Sales Awards, który wzorowany jest na brytyjskiej edycji National Sales Awards (NSA). 

Jest autorem czterech książek: "Standardy kierowania zespołem handlowym"; "Droga do zysków i satysfakcji"; "Dyskretny urok wystąpień publicznych" napisanej wraz z Piotrem Kraśko i Tomaszem Kammelem oraz "Citius, Altius, Fortius - czyli rzecz o przywództwie" napisaną wraz z Ewą Wróbel i zespołem niezależnych ekspertów. Aktywnie działa w radach programowych i konsultacyjnych różnych organizacji.

Za stworzenie inicjatywy na rzecz promowania ponadczasowych wartości w przywództwie "Citius, Altius, Fortius" został wyróżniony SYBILLĄ 2006. Współpracuje na stałe z Centrum Gospodarczym INFOR-Training i Gazetą Prawną.

Jego zawodowe motto, to: "Jesteśmy tak dobrzy jak nasz ostatni pomysł!"

Robert Krool od wielu lat wspiera działania Stowarzyszenia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

http://www.krool.org/

http://www.instytutcopernicus.pl/

 
Klub Organika Budowlani Łódź

Siatkówka jest jednym z nielicznych sportów zespołowych,  w którym Polska może na równi konkurować z najlepszymi drużynami świata. Klub Organika Budowlani Łódź powstał w 1948 roku, a sekcja siatkówki kobiet w latach 70-tych. Pod koniec lat 80-tych sekcja została rozwiązana, a  Klub zajął się innymi dyscyplinami. Aż do 2005 roku, kiedy to Klub postawił sobie za cel awans do Ekstraklasy w przeciągu trzech sezonów i tego dokonał...

W sezonie 2006/2007 zespół wygrał III ligę bez straty seta. W sezonie 2007/2008 wygrał drugą ligę, przegrywając tylko jeden mecz w 22 kolejkach. W sezonie 2008/2009 zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo w I lidze i awansował do Plus Ligi Kobiet. W sezonie 2009/2010 zespół Organika – Budowlani Łódź zakończył rozgrywki ekstraklasy na czwartym miejscu.

27-28 marca 2010 roku odbyła się walka o Puchar Polski w siatkówce kobiet. Drużyna KS Organika Budowlani pokonała Aluprof Bielsko-Biała (obrońcę trofeum) oraz Muszyniankę Muszyna  (mistrza Polski), tym samym zdobywając trofeum i zapewniając sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach „elitarnej” Ligi Mistrzyń. Sukces zespołu Organiki przywraca splendor siatkarskiej Łodzi, która przecież w tej dyscyplinie była swego czasu potęgą (mistrzostwa i Puchary Polski dla ŁKS-u, Startu Łódź oraz ChKS Łódź). Więcej na stronie www.budowlanilodz.pl

Na zdjęciach Franek z Małgosią Niemczyk i Martą Plutą. Franek jest Podopiecznycm Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i w  lutym skończył trzy latka. Jest chory na Zespół Wrodzonej Idiopatycznej Hipowentylacji Pochodzenia Centralnego.

 

2m 3m

Dziękujemy za pomoc w realizacji zdjęć:

Fotografia: Bartosz Wojciechowski

Studio fotograficzne: Fabryka Reklamy

Make-up: Magdalena  Liu-Szałapska

 


Zobacz nas na:

Facebook Page: 394849947319337 Twitter: HospicjumDzieci YouTube: Hospicjumdladzieci External Link: plus.google.com/+StowarzyszenieŁódzkieHospicjumdlaDzieciŁódź

Raport

Raport z wydatkowania 1% za rok 2018 - pobierz

Sprawozdanie merytoryczne pełne za rok 2018 - pobierz

Rachunek zysków i strat za 2018 - pobierz

Bilans za rok 2018 - pobierz

Zakrętaki

do_www

wpłaty online