Home > przyjaciele > ambasadorowie > Robert Krool
Robert Krool

Robert_KroolFundator Założciel i Wiceprezes Fundacji na rzecz promocji przedsiębiorczości INSTYTUT COPERNICUS.

Ekspert Instytutu Copernicus odpowiedzialny za promocję wiedzy o przywództwie w świecie biznesu i polityki oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego drugą specjalizacją jest zarządzanie sprzedażą. Studiował ekonomię i socjologię w Hamburgu.

Karierę "od najniższego szczebla" rozpoczynał na rynku finansowym również w Niemczech. W ciągu blisko 20 lat pracy zawodowej przeszedł przez różne stanowiska i obszary kompetencji. Pozyskiwał rynki, obsługiwał kluczowych klientów, tworzył strategię i budował od podstaw kanały dystrybucji dla niektórych brandów w Europie Środkowo-Wschodniej: BDF NIVEA, Brian Tracy Learning Systems, TTI Software - Insights. Przez ponad 10 lat pełnił funkcje członka zarządu lub rad nadzorczych w Polsce, Węgrzech i Austrii.

Zdobył unikatowe doświadczenie w reorganizacjach przedsiębiorstw (TP SA, Huta Szczecin, PGNiG, TUnŻ Compensa, Grupa BUDLEX, Bank BPH, TUnŻ CUP). W obecnych działaniach wspiera radą, pomysłem i treningiem osoby publiczne (media, sport, polityka), w szczególności członków zarządów i dyrektorów renomowanych firm. Do grona jego klientów należą: AGORA, LUKAS Bank, Grupa ING, SYBASE Polska, AIG Polska TU, AVON, Eurobank, TP SA, Bank BPH i PZU Życie.

Jest członkiem Rady Programowej i Komisji Sędziowskiej konkursu Polish National Sales Awards, który wzorowany jest na brytyjskiej edycji National Sales Awards (NSA).

Jest autorem czterech książek: "Standardy kierowania zespołem handlowym"; "Droga do zysków i satysfakcji"; "Dyskretny urok wystąpień publicznych" napisanej wraz z Piotrem Kraśko i Tomaszem Kammelem oraz "Citius, Altius, Fortius - czyli rzecz o przywództwie" napisaną wraz z Ewą Wróbel i zespołem niezależnych ekspertów. Aktywnie działa w radach programowych i konsultacyjnych różnych organizacji.

Za stworzenie inicjatywy na rzecz promowania ponadczasowych wartości w przywództwie "Citius, Altius, Fortius" został wyróżniony SYBILLĄ 2006. Współpracuje na stałe z Centrum Gospodarczym INFOR-Training i Gazetą Prawną.

Jego zawodowe motto, to: "Jesteśmy tak dobrzy jak nasz ostatni pomysł!"

Robert Krool od wielu lat wspiera działania Stowarzyszenia Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.