Home > przyjaciele > ambasadorowie > Klub Organika Budowlani Łódź
Klub Organika Budowlani Łódź

Siatkówka jest jednym z nielicznych sportów zespołowych,  w którym Polska może na równi konkurować z najlepszymi drużynami świata. Klub Organika Budowlani Łódź powstał w 1948 roku, a sekcja siatkówki kobiet w latach 70-tych. Pod koniec lat 80-tych sekcja została rozwiązana, a  Klub zajął się innymi dyscyplinami. Aż do 2005 roku, kiedy to Klub postawił sobie za cel awans do Ekstraklasy w przeciągu trzech sezonów i tego dokonał...

W sezonie 2006/2007 zespół wygrał III ligę bez straty seta. W sezonie 2007/2008 wygrał drugą ligę, przegrywając tylko jeden mecz w 22 kolejkach. W sezonie 2008/2009 zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo w I lidze i awansował do Plus Ligi Kobiet. W sezonie 2009/2010 zespół Organika – Budowlani Łódź zakończył rozgrywki ekstraklasy na czwartym miejscu.

27-28 marca 2010 roku odbyła się walka o Puchar Polski w siatkówce kobiet. Drużyna KS Organika Budowlani pokonała Aluprof Bielsko-Biała (obrońcę trofeum) oraz Muszyniankę Muszyna  (mistrza Polski), tym samym zdobywając trofeum i zapewniając sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach „elitarnej” Ligi Mistrzyń. Sukces zespołu Organiki przywraca splendor siatkarskiej Łodzi, która przecież w tej dyscyplinie była swego czasu potęgą (mistrzostwa i Puchary Polski dla ŁKS-u, Startu Łódź oraz ChKS Łódź). Więcej na stronie www.budowlanilodz.pl

Na zdjęciach Franek z Małgosią Niemczyk i Martą Plutą. Franek jest Podopiecznycm Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i w  lutym skończył trzy latka. Jest chory na Zespół Wrodzonej Idiopatycznej Hipowentylacji Pochodzenia Centralnego.

2m 3m

Dziękujemy za pomoc w realizacji zdjęć:

Fotografia: Bartosz Wojciechowski

Studio fotograficzne: Fabryka Reklamy