Home > aktualności > Dr Piotr Stengert odznaczony "Za Zasługi dla Miasta Łodzi"
Dr Piotr Stengert odznaczony "Za Zasługi dla Miasta Łodzi"

Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi"

10 listopada 2010 roku w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi, łódzcy radni uhonorowali Odznaką  „Za zasługi dla Miasta Łodzi” 17 osób, które poprzez swoją działalność przyczynili się do poprawy życia łodzian i funkcjonowania miasta.

Odznaki były przyznawane z okazji Święta Niepodległości – 11 Listopada. Dla nas był to moment szczególny, gdyż jedną z nagrodzonych osób został dr Piotr Stengert – założyciel Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”, obecnie Członek Honorowy Stowarzyszenia.

dr Piotr Krzysztof Stengert – jest lekarzem medycyny, współtwórcą opieki paliatywnej w Łodzi i województwie łódzkim, założycielem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Stowarzyszenia non profit i organizacji pożytku publicznego. Jest także autorem nowatorskiego połączenia opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z niewydolnością oddechową i bez niewydolności oddechowej. W 1999 roku zorganizował pierwsze hospicjum dla dzieci prowadzące domową wentylację mechaniczną i opiekę paliatywną pod nazwą Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. W latach 1999-2008 był jego prezesem, wiceprezesem i członkiem Zarządu. W latach 1999-2007 był także kierownikiem  założycielem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, realizującego cele statutowe Stowarzyszenia. Od 2007 r. jest konsultantem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ds. opieki paliatywnej i wentylacji mechanicznej, a od 2008 r. jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Wśród odznaczeń, które otrzymał znajduje się min. wyróżnienie Optimus Hominum za działalność humanitarną.

Źródło: gazeta.pl

Od 2004 r. dr Piotr Stengert zaangażowany jest w działania związane z rozszerzeniem opieki nad nieuleczalnie chorymi dorosłymi, szczególnie z niewydolnością oddechową. W imieniu wszystkich członków i pracowników naszego Stowarzyszenia składamy gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Życzymy dalszych sukcesów.

odznaka1

odznaka2

Więcej informacji dotyczących wszystkich odznaczonych łodzian znajdą Państwo na stronie www.uml.lodz.pl

Źródło: zdjecia www.uml.lodz.pl