Home > potrzebuję pomocy > wsparcie w żałobie
Wsparcie w żałobie

Grupa wsparcia dla rodzin w żałobie

Raz w miesiącu w siedzibie Hospicjum odbywają się spotkania grupy wsparcia dla rodzin w żałobie. Wspierani przez psychologa uczestnicy pomagają sobie nawzajem przejść przez trudne chwile swojego życia. Atmosfera wzajemnego zrozumienia i akceptacji pozwala dzielić się swoimi przeżyciami, by móc lepiej radzić sobie na co dzień.

Spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca w godzinach 17:00-19:00 w siedzibie Hospicjum przy ul. Nastrojowej 10.

Spotkania prowadzi:

Ks. Sebastian Rogut

Kontakt: tel. 603 252 642

Kontakt stacjonarny do Hospicjum: 42 656 97 97 (w godzinach 8-15:35 od poniedziałku do piątku)

Pielgrzymka Grupy Wsparcia w Żałobie

Co rok w maju zapraszamy rodziny w żałobie, będące  pod opieką Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”, na pielgrzymkę. Zawsze odbywa się ona w innym miejscu. Pielgrzymowaliśmy już na Jasną Górę, do Świnic Warckich, Głogowca, Niepokalanowa, Nieborowa, Oporowa oraz Łowicza. Wspólnie uczestniczymy we mszy św., podczas której modlimy się za naszych  bliskich  zmarłych. Potem zwiedzamy interesujące miejsca w okolicy, takie jak pałace, kościoły, ogrody. Wspólnie spędzony czas jest okazją do podzielenia się ostatnimi zdarzeniami w życiu uczestników - tymi radosnymi i tymi skłaniającymi do refleksji.

Zobacz zdjęcia z pielgrzymki w 2015 roku: