Home > możesz pomóc > 1 % > Przekaż 1% podatku Podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci
Przekaż 1% podatku Podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Budujemy ośrodek Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Dołącz do dobrej drużyny!

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z niewydolnością oddechową Stowarzyszenie buduje pierwszy w regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie oddychać. Ośrodek powstaje w Łodzi przy ul. Łupkowej 1, a jego realizacja możliwa jest wyłącznie dzięki odpisom 1% podatku oraz darowiznom od osób indywidualnych i firm.

W ośrodku przygotowywane jest 26 miejsc dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. W budynku znajdą się również pomieszczenia do obsługi hospicjum domowego, gabinety rehabilitacyjne, magazyn sprzętu medycznego, zaplecze administracyjno-biurowe oraz centrum wolontariatu z salą konferencyjną.

Koszt inwestycji w I etapie prac, obejmujących oddanie oddziału stacjonarnego, kształtuje się na poziomie 9.600.000 zł.

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”  wymienione jest w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.

Przekazując 1% podatku dochodowego Łódzkiemu Hospicjum dla Dzieci pomagasz nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Dziękujemy za Twój 1% podatku.

Jak to zrobić? To bardzo proste.

1.      Oblicz swój 1% podatku i wpisz w rubrykę „wnioskowana kwota”

2.      Wpisz w swój PIT numer KRS 0000 159689 (rubryka NUMER KRS)

PIT 36L

PIT  37

3.      Wyślij zeznanie roczne do właściwego Urzędu Skarbowego w terminie do 30 kwietnia 2015 r.

4.      Skorzystaj z programu do darmowego rozliczenia 1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Kto może przekazać 1%?

1% podatku mogą przekazać Łódzkiemu Hospicjum dla Dzieci podatnicy rozliczający się na następujących formularzach PIT:

Emeryci oraz osoby rozliczane przez pracodawcę również mogą przekazać 1% podatku.

Gdy chcą to zrobić, powinni jednak sami wypełnić PIT-37. Wtedy przy rocznym rozliczeniu z fiskusem nie jest brany pod uwagę formularz ZUS-owski, a PIT podpisany przez emeryta. Źródło: Gazeta Prawna, 26 kwietnia 2008 r. Podobnie wygląda sytuacja osób rozliczanych przez pracodawcę.

To naprawdę bardzo proste. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przekazać nam swój 1% podatku - pomożemy rozliczyć formularz PIT.

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Informacje te przekazuje Urząd Skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 – PIT-28, poz. 310 – PIT-36, poz. 110 – PIT-36L, poz. 129 – PIT-37, poz. 63 – PIT-38). Źródło: http://www.ngo.pl

Urząd skarbowy ma obowiązek przekazać 1 % naszego podatku w terminie 3 miesięcy. Podstawa prawna: Art. 45, ust. 5c, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.00.14.176 z późn.zm.)

Jak wykorzystujemy przekazane nam środki finansowe?

Na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – http://www.pozytek.gov.pl/ znajduje się Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Wystarczy wpisać KRS 0000 159689  Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” i zapoznać się z publikowanymi tam sprawozdaniami.

Sprawozdania są też dostępne na naszej stronie internetowej:  zobacz sprawozdania

Za okazane serce i zaangażowanie w niesienie pomocy dzieciom, których życie zbyt szybko przemija, wyrazy ogromnej wdzięczności i serdeczne podziękowania składają
Podopieczni z Rodzicami oraz wszyscy pracownicy naszego Hospicjum.

NUMER KONTA BANKOWEGO ŁÓDZKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI